Naga MarketsBiomed Lublin był najsłabszym walorem w indeksie średnich spółekWe wtorek na parkietach rynków rozwiniętych kontynuowana była korekta. Do tej pory 9/10 spółek z indeksu S&P 500 opublikowało wyniki lepsze od prognozowanych przez analityków, jednak sam fakt przewyższania konsensusu nie gwarantuje pozytywnej reakcji na rynku amerykańskim, który przyzwyczaił już inwestorów do takich pozytywnych zaskoczeń.

Biomed Lublin przecenił się o 4,7 procent, wszystkie kluczowe krajowe indeksy kontynuowały spadki

Netflix po opublikowaniu raportu przecenił się o 9%, pomimo zadowalającego  zysku na akcję (3,75 USD wobec konsensusu 2,97 USD). Inwestorów zaniepokoił słabszy przyrost nowych abonentów w I kw. (4 mln wobec oczekiwanych 6,2 mln). Spółka przewiduje scenariusz pozyskania jedynie 1 mln nowych klientów w kolejnym kwartale. Dziś wyniki za ubiegły kw. opublikuje Verizon Communications. W temacie pandemii – Europejska Agencja Leków stwierdziła, że szczepionka firmy Johnson & Johnson może mieć związek z bardzo rzadkimi przypadkami zakrzepów krwi (1 przypadek na 1 mln zaszczepionych), ale wciąż korzyści płynące ze szczepienia znacząco przewyższają marginalnie występujące poważne skutki uboczne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wszystkie kluczowe krajowe indeksy kontynuowały spadki. W indeksie blue chipów najgłębiej zanurkowały notowania Mercatora (-8,7%) wyprzedzając szacunkowe wyniki podane po sesji – w I kw. 2021 r. spółka miała 287 mln zł zysku netto wobec 21 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku i wobec 349 mln zł w ubiegłym kwartale. Inwestorzy mogą obawiać się rosnącej presji na spadki cen rękawic, o takiej obserwacji poinformował również zarząd, dodatkowo strona popytowa spodziewając się postępującego spadku cen  przekłada w czasie swoje zamówienia.

Poza producentem rękawic słabą sesję odnotowało również JSW (-3,1%) i PGE (-3%), natomiast najmocniej w indeksie zyskał Lotos (+1,4%) i Santander (+1,1%). W indeksie średnich spółek rozproszenie stóp zwrotu było niewielkie – najmocniejszy walor (XTB) zyskał 2,3%, a najsłabszy (Biomed-Lublin) przecenił się o 4,7%, pomimo informacji o nabyciu pakietu akcji za niemal 600 tys. zł przez osobę blisko związaną z osobą pełniącą obowiązki zarządcze.

Większa dyspersja stóp zwrotu miała miejsce w indeksie sWIG80, w którym najmocniej rosnąca spółka (VRG) wzrosła o 12,2% – dzień wcześniej spółka opublikowała komunikat o nabyciu pakietu akcji o wartości 300 tys. zł przez przewodniczącego rady nadzorczej. Najgłębszą przecenę w indeksie małych spółek odnotowało Forte (-9,3%). Z pozostałych informacji: 1. Przychody Asbisu w marcu wzrosły r/r o 74% do 261 mln USD. 2. Ailleron podpisał finalną umowę sprzedaży udziałów w Software Mind, razem z Enterprise Investors spółka planuje przejęcia o wartości 200 mln zł.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs usd online | komentarz po sesji | eurpln stooq | kurs dolara nbp prognozy | akcje mercator medical |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here