Naga MarketsBiomed Lublin [BML] z silnym wzrostem przy wysokim obrocie. To już koniec spadków?Chociaż akcje Biomed Lublin od początku roku podrożały ponad 10-krotnie, ostatnie tygodnie były zapewne nerwowe dla ich posiadaczy. Kurs BML sukcesywnie się bowiem osuwał, aż do dzisiejszej sesji. Na wykresie widać teraz odreagowanie, gdzie kilka minut po godz. 13. notowania rosły o niemal 14 proc. Co ciekawe, jest to dziś najczęściej handlowana spółka z indeksu WIG.

  • Biomed odrabia część strat z wczorajszej sesji
  • Utrzymanie wsparcia przy 11 zł może być początkiem korekty
  • Mocno zyskują także “koronawirusowe spółki” Harper Hygenic i Global Cosmed 

Koronawirusowe spółki królują na GPW

Akcje Biomedu istotnie się dziś umacniają, chociaż nie są znane żadne konkretne powody tej zwyżki. Wczoraj na koniec dnia spadek sięgnął 15,63 proc., a zatem można to traktować jako odreagowanie. Podczas wczorajszej sesji, spółka dementowała także pogłoski o rzekomych kłopotach finansowych i planowanych zwolnieniach grupowych.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Spółka odbija natomiast w nieprzypadkowym miejscu, ponieważ w okolicach poziomu 11 złotych za akcję, zlokalizowane jest wsparcie, które odegrało ważną rolę w drugiej połowie lipca br.

Powrót ponad to wsparcie na zamknięciu sesji wskazywałby na jego respektowanie i tym samym dawał szansę na ruch wzrostowy w kierunku oporu blisko poziomu 18 zł.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo
Biomed Lublin – wykres dzienny

Chociaż obrót akcjami Biomed na warszawskim parkiecie jest dziś największy (prawie 73 mln zł), to nie jest to jedyna spółka, która notuje dwucyfrowy wzrost. Jak się bowiem okazuje, także inne firmy, które “wybiły się na koronawirusie” są dziś na topie.

Jak widać powyżej, największe zyski notuje Harper Hygenic, której główna marka to Cleanic, a tuż za nią znajduje się Global Cosmed. Jednakże, pod względem obrotów, te dwie spółki stanowią jedynie ułamek tych wygenerowanych przez Biomed Lublin.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here