Naga MarketsBiomed-Lublin [BML], Unimot [UNT] – Gorące spółki dniaAkcje Biomedu Lublin czyli spółki zajmującej się m.in. szczepionkami, a obecnie mocno zaangażowanej w walkę z pandemią, silnie drożały w ostatnich dniach. Jednym z powodów jest ponowny wzrost zachorowań w krajach, gdzie pandemia zdawała się być już opanowana. Drugi powód to zapowiedzi prezesa firmy w jednym z wywiadów, że spółka ma szansę wyprodukować skuteczny lek na koronawirusa już na początku 2021 roku.

  • Biomed zapowiada lek na COVID-19 na początku 2021 roku
  • Akcje spółki blisko historycznych maksimów
  • Unimot podwyższa prognozy

Zdaniem Marcina Piróga, firma będzie w stanie wyprodukować około 35 tysięcy dawek leku w skali roku, a priorytetem ma być zaspokojenie potrzeb polskiego rynku. Jego zdaniem mimo konkurencji na rynku, liczba zakażeń jest tak duża, że każda z firm posiadająca skuteczny lek zanotuje spory wzrost przychodów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Biomed już niemal na historycznych maksimach

Patrząc na wykres, widać że inwestorzy wierzą w sukces planu, a spółka stała się absolutnym liderem naszej giełdy w zakresie walki z pandemią. Kurs jest już blisko historycznego maksimum przy 9 zł.

biomedlub


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Unimot w kierunku 50 zł

W środę późnym popołudniem, ponowne pozytywnie zaskoczyła spółka Unimot, zajmująca się min. handlem paliwami. Firma przyzwyczaiła od dłuższego czasu do coraz lepszych wyników i bicia własnych prognoz. Tym razem spółka zaktualizowała prognozę skonsolidowanej skorygowanej EBITDA, podwyższając ją do 80 mln zł w 2020 roku. Pierwotna prognoza, opublikowana w strategii wynosiła 44,2 mln zł, podwyższona następnie w grudniu 2019 r. do 62,3 mln zł.

unimot

Podwyższenie prognozy ma związek ze znacznie lepszymi wynikami w pierwszym kwartale oraz dotychczas niewielkim wpływie pandemii na wyniki. Warto także dodać, że wcześniej spółka przedstawiła ambitne plany budowy minimum 6 stacji Avia w Polsce do końca roku oraz wejścia na rynek amerykański poprzez zależną spółkę 3 Seas Energy, która będzie zajmować się zakupami ropy w USA i sprzedażą do krajów Europy Wschodniej. Na wykresie mamy nowe maksima, choć na tle historycznym nadal jest przestrzeń do wzrostów. Wydaje się, że najbliższym celem są okolice 50 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here