Naga MarketsBiomed-Lublin [BML], Global Cosmed [GLC] – Gorące spółki dniaJeden z pierwszych liderów pandemicznej hossy, spółka Biomed-Lublin poinformowała wczoraj, że prace nad jej lekiem przeciw COVID-19, opartym na osoczu ozdrowieńców idą zgodnie z planem. Ponadto spółka komentując wyniki półroczne, wskazała że liczy na dalej rosnące zainteresowanie jej szczepionką przeciwko gruźlicy, która nadal jest szeroko badana w kontekście wspomagania odporności przeciwko koronawirusowi. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, do końca października spółka powinna przekazać pierwszą partię leku na COVID-19 do badań klinicznych.

  • Biomed Lublin poprawia wyniki w I półroczu
  • Kluczowe znaczenie będzie jednak mieć skuteczność leku z osocza
  • Global Cosmed w nowej hossie?

Celem jest wyprodukowanie ok. 3 tys. ampułek leku z osocza ozdrowieńców. Jeżeli chodzi o same wyniki za pierwsze półrocze, to spółce udało się poprawić wynik. Przychody wzrosły do 19,7 mln zł (+7% r/r), zysk operacyjny wzrósł o 13% do 2,24 mln zł. EBITDA wzrosła do 5,2 mln zł, tj. ok. 6% rok do roku.

Prace nad lekiem z osocza idą zgodnie z planem

Wynik netto spółki ukształtował się na poziomie 0,7 mln zł (+18% r/r). Za coraz większą część przychodów odpowiadają rynki zagraniczne. Na wykresie, że zyski z ostatniej hossy zostały już zrealizowane. Możliwe, że kolejne podbicie pojawi się w przypadku zaskakująco dobrych danych klinicznych dotyczących leku z osocza.

biomed


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Global Cosmed z mocnym odbiciem

Inny z liderów ostatniej hossy, która wywołała skokowy wzrost zapotrzebowanie na materiały higieniczne, spółka Global Cosmed zrewidowała wczoraj swoje prognozy na cały 2020 rok. Aktualna prognoza zakłada osiągnięcie około 28 mln zł skonsolidowanego zysku EBITDA (wobec 22 mln zł prognozowanych w lutym br.) i 348 mln zł skonsolidowanych przychodów (wobec 329 mln zł). Przed kilkoma dniami spółka pokazała wyniki za drugi kwartał, w którym wypracowała około 8,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 1,02 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 9,12 mln zł wobec 2,3 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 91,15 mln zł wobec 77,63 mln zł rok wcześniej. Sumując wyniki, mamy w pierwszym półroczu 11,71 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z zaledwie 27 tys. zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 177,42 mln zł w porównaniu z 150,29 mln zł rok wcześniej.

glcosmed

Patrząc na wykres, widać że tu także doszło do zrealizowania zysków z ogromnych wzrostów. Jednocześnie, trwające odbicie sięga już 100% co może wskazywać, że zainteresowanie akcjami utrzymuje się, podobnie jak jeszcze przez długi czas, nawet mimo wynalezienia szczepionki na koronawirusa, będzie utrzymywać się zwiększony popyt na artykuły higieniczne.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here