Naga MarketsBiomed Lublin [BML] dementuje plotki, a kurs akcji dalej spadaChociaż od początku roku, akcje Biomed Lublin zyskały ponad 980 proc., ostatnie tygodnie nie sprzyjają bykom. Ostatni impuls spadkowy rozpoczął się po komunikacie o zamiarze przekazania przez firmę leku na COVID-19 do badań klinicznych pod koniec października br. Teraz spółka dementuje pogłoski o rzekomych zwolnieniach grupowych oraz złej kondycji finansowej spółki. Akcje BML tracą dziś prawie 12 proc.

  • Zarząd Biomed Lublin dementuje fałszywe pogłoski
  • Proces wytwarzania leku na koronawirusa trwa w niezakłócony sposób
  • Kurs akcji BML dociera do wsparcia na poziomie 11 zł

Oświadczenie zarządu Biomed Lublin

Zarząd spółki Biomed Lublin zdecydował się zdementować fałszywe pogłoski jakie pojawiły się na jednym z forów internetowych. Oświadczenie wystosował za pośrednictwem Twittera, a jego treść znajduje się poniżej.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

“W drodze wyjątku – w trosce o dobre imię Spółki, a przede wszystkim z uwagi na słuszne interesy jej akcjonariuszy – zarząd Spółki zdecydował się odnieść do fałszywych doniesień pojawiających się na jednym z forów internetowych dotyczących rzekomych zwolnień grupowych, jakie są lub mają mieć w miejsce w Spółce czy jej złej kondycji finansowej. Zarząd z całą stanowczością dementuje te fałszywe pogłoski, zaś w stosunku do osób je rozgłaszających, z uwagi na prawnokarny charakter. takiego działania, zostały zawiadomione stosowne organy.

Ponadto zarząd Spółki informuje, że proces wytwarzania pierwszej serii immunuglobuliny anty-SARS CoV-2 do badań klinicznych przebiega w sposób niezakłócony, zaś w przypadku pojawienia się nowych okoliczności o istotnym charakterze Spółka będzie niezwłocznie informować. Brak bieżących informacji oznacza zatem, iż proces wytwórczy przebiega zgodnie z planem” – czytamy w oświadczeniu.

Akcje BML spadają 6. tydzień z rzędu

Jeszcze w marcu br., akcje spółki Biomed Lublin można było kupić za około 60 groszy. Pandemia koronawirusa pozwoliła jednak wzbić się tej spółce znacznie wyżej, a szczyt ustalony został na poziomie 32,80 zł

Jednak od czasu wyznaczenia maksimów na początku sierpnia, akcje BML sukcesywnie tracą. Tylko dziś spadek notowań sięgnął 12 proc.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!
Biomed Lublin – wykres dzienny

Cena trafiła jednak na ważne wsparcie w okolicach poziomu 11 złotych za akcję, które może powstrzymać spadki, choćby tymczasowo. Najbliższy kluczowy opór (wcześniej wsparcie) znajduje się tuż pod poziomem 18 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here