Naga MarketsBiomed Lublin [BML], DataWalk [DAT] – Gorące spółki dniaW ubiegły piątek Biomed poinformował o wejściu w kolejną fazę projektu skuteczność leku na COVID-19 na bazie osocza pozyskanego od dawców po przebytej infekcji wirusowej. Badania będą prowadzone w jednym z lublińskich szpitali i zostaną sfinansowane przez Agencję Badań Medycznych. Projekt polega na produkcji leku z osocza ozdrowieńców, który zawiera tzw. immunoglobuliny. Lek ma być gotowy do badań już trzy miesiące od otrzymania osocza, a po przejściu testów jakości, zostanie podawany pacjentom.

  • Biomed Lublin jest coraz bliżej leku na koronawirusa
  • DataWalk dynamicznie zwiększa skalę biznesu
  • Kursy obu spółek próbują wrócić do trendów wzrostowych

Warto dodać, że produkt ma znacznie dłuższą datę przydatności do użycia (kilkanaście miesięcy), a więc można go magazynować. Po za tym, technologia firmy pozwala na produkcję także leków na inne choroby wirusowe. Spółka jako jedyna w Polsce i jedna z kilku w Europie posiada technologię produkcji immunoglobulin z osocza ozdrowieńców.

Te artykuły również Cię zainteresują
Biomed Lublin szykuje lek na COVID-19

W piątek akcje spółki mocno zyskiwały, jednak nie jest to nowa informacja. Na razie podaż na wykresie została ograniczona i teraz rynek oczekuje na bardziej konkretne dane, które mogą przyczynić się do powstania kolejnej fali wzrostowej.

biomed


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

DataWalk – przychody rosną w szybkim tempie

W miniony piątek DataWalk pokazała raport z wynikami za pierwszy kwartał. Niespodzianki nie było i okres ten zakończył się stratą 3,45 mln zł czyli na porównywalnym poziomie jak rok temu. W szybkim tempie rosną jednak przychody. Od stycznia sięgnęły 1,26 mln zł wobec zaledwie 0,18 mln zł przed rokiem. Zdaniem spółki wartość tzw. lejka sprzedażowego sięga obecnie nawet 14 mln dolarów. W tym roku już doszło do zawarcia kilku dużych kontraktów, które będą widoczne dopiero w kolejnych raportach.

datawalk

Warto tu przypomnieć choćby sukcesy w USA, projekty z północnoamerykańską instytucją wywiadowczą, południowoafrykańską prywatną policją czy także współpraca z PKN Orlen i zaangażowanie się w walkę z pandemią. Biznes ma się w szybkim tempie rozrastać w najbliższym czasie, czego dowodem będą silnie rosnące przychody. Na wykresie wyniki zostały odebrane dość pozytywnie, trwa wprawdzie korekta, jednak cały czas mamy do czynienia z wyraźnym trendem wzrostowym.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here