Naga MarketsBioMaxima z zyskiem w II kwartale. Kurs akcji zbliża się do 30 złŚrodowa sesja przyniosła kilkunastoprocentowe wzrosty na walorach spółki z sektora biomedycznego – BioMaximy. Dynamiczny wzrost jest wybiciem na północ z trwającego kilkadziesiąt sesji marazmu na walorach spółki. Akcje drożeją po opublikowanych wynikach za drugi kwartał bieżącego roku. Spółka odnotowała zysk netto na poziomie 3 mln zł wobec nieznacznej straty w analogicznym okresie rok wcześniej.

  • BioMaxima odnotowała w II kwartale zysk netto na poziomie 3 mln zł.
  • Spółka sprzedaje testy zagranicą, co przekłada się na świetny wynik ze sprzedaży poza granicami Polski.
  • Akcje spółki zyskiwały w środę podczas sesji kilkanaście procent. Kurs osiągnął na zamknięciu 27,6 zł.

Zobacz również: NG Games testuje historyczny szczyt. Akcje drożeją o 15%!

Te artykuły również Cię zainteresują
BioMaxima osiągnęła 167% wzrostu sprzedaży zagranicą

BioMaxima wprowadziła na rynek jakiś czas temu własne testy molekularne do wykrywania koronawirusa. Spółka nie ogranicza się jedynie do ich dystrybucji tylko w Polsce. Przychody z eksportu w I półroczu wyniosły 6,8 mln zł. To wzrost o 167,7 proc. rok do roku. Obecnie spółka prowadzi negocjacje dostaw znacznych ilości testów immunochromatograficznych i molekularnych do Meksyku. Cały proceder, ma odbyć się w ramach zaopatrzenia tamtejszej publicznej służby zdrowia.

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Niezłe wyniki finansowe skutkowały kilkunastoprocentowym wzrostem na kursie akcji. Ten od 3 miesięcy znajduje się w konsolidacji na poziomie 22-26 zł. Bardzo znamiennym znakiem, będzie trwałe przebicie przez akcje spółki bariery 30 zł., i może ono wiązać się z dalszymi wzrostami.

Notowania BioMaximy z ostatnich 5 miesięcy. Źródło: stooq.pl

W ciągu pół roku akcje poszły w górę o ponad 680%, natomiast kapitalizacja spółki to obecnie ponad 110 mln zł. Spółka jest jednym z beneficjentów światowej pandemii COVID-19.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here