Naga MarketsBioMaxima z dużym zamówieniem na testy genetyczne. Kurs akcji wystrzelił!Poniedziałkowa sesja przebiega pod znakiem bardzo mocnych wzrostów na walorach spółki BioMaxima działającej w sektorze biomedycznym. Notowana na NewConnect spółka, poinformowała w komunikacie o otrzymaniu nowego zamówienia na testy genetyczne PCR do oznaczania SARS-CoV-2 o wartości blisko 570 tys. dolarów, co stanowi blisko 2 mln zł. W południe akcje spółki drożeją o blisko 30%.

  • BioMaxima otrzymała zamówienie na testy genetyczne o wartości blisko 570 tys. USD.
  • To już drugie zamówienie od tego kontrahenta. Pierwsze, zdecydowanie mniejsze zostało zrealizowane 31 sierpnia br.
  • Kurs akcji spółki zyskuje 30%, cena walorów przekroczyła 36 zł.

Zobacz również: Polman z kolejną umową. Akcje zyskują 15% i są na historycznym szczycie

Akcje BioMaximy odbijają od wsparcia na poziomie 25 zł

Lipiec był bardzo dobrym miesiącem dla notowanej na NewConnect BioMaximy. Walory spółki zyskały w ciągu kilku sesji ponad 100%, a kurs przekroczył barierę 50 zł. Końcówka omawianego miesiąca, cały sierpień oraz pierwsze dni września, to już ruch powrotny. Akcje spadły ponownie do poziomu 25 zł., czyli cała luka wzrostowa została domknięta.

Poniedziałkowa sesja przyniosła bardzo mocne wzrosty na walorach spółki. Komunikat o nowym zamówieniu na testy genetyczne został bardzo pozytywnie odebrany przez inwestorów. Po 3 godzinach sesji, walory zyskują 30%, a kurs pokonał barierę 36 zł. Maksimum sesyjne zostało odnotowane na poziomie 38 zł.

Zobacz również: Biomed-Lublin zamierza przekazać lek na COVID-19 do badań już w październiku br.

Wzrosty ostatniego tygodnia połączone z bardzo mocnym poniedziałkowym wybiciem pozwoliły na odrobienie lwiej części strat z ostatnich tygodni. Kurs dotarł obecnie do miejsca, gdzie konsolidował przez większą część sierpnia. Z poziomu 35-37 zł. na początku września nastąpiło wybicie dołem i test kursu z połowy lipca (25 zł.).

Jeśli w najbliższych dniach poziom 35 zł. zostanie utrzymany, lub trwale pokonany, istnieje spore prawdopodobieństwo, że wzrosty będą kontynuowane a trend spadkowy z ostatnich tygodni zamieni się w krótkim terminie w dynamiczny trend wzrostowy.

W poniedziałek o 12:00, akcje BioMaximy zyskują 28,78%, a kurs wynosi 35,8 zł. Obroty przekroczyły 4,2 mln zł. i są jednymi z największych na giełdzie NewConnect.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here