Naga MarketsbiomaximaBiotechnologiczna spółka z rynku NewConnect BioMaxima rośnie dzisiaj o niemal 90%. Hossa na jej akcjach rozpoczęła się w marcu i przez miesiąc kurs wzrósł z okolic 4 do obecnych 15 zł. Cały czas utrzymują się także bardzo wysokie obroty.


2 marca – zgłoszenie testów na koronawirusa

Na początku marca firma informowała o dokonaniu zgłoszenia w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Polsce szybkich testów przesiewowych do wykrywania koronawirusa. Od tego zaczął się rajd wzrostowy. Trzeba tu zaznaczyć, że już miesiąc temu oferta spółki na czas pandemii była kompletna tzn. po za samymi testami, w jej ofercie były także zestawy służące do pobierania i transportu próbek od pacjentów.

6 marca – zwiększenie zamówień u producenta testów

Tego dnia spółka rozpoczęła oferowanie testów do wykrywania koronawirusa i zwiększyła zamówienia u producent. Powodem była nasilająca się skala zakażeń na świecie oraz wzrost zainteresowania jej ofertą, nie tylko testami na COVID-19. “Spółka rozpoczęła oferowanie testów i zwiększyła zamówienia u producenta, w reakcji na zapytania ofertowe i złożone już zamówienia przez podmioty prywatne, jak i publiczne” – podano w komunikacie.

27 marca – zaczyna się sprzedaż 10 minutowych testów do krajów UE

W miniony piątek spółka przekazała informacje, które mogą znacząco przełożyć się na jej wyniki finansowe. Trzeba dodać, że testy te spełniają wszelkie wymogi Światowej Organizacji Zdrowia i posiadają udowodnioną skuteczność tzw. czułość testu sięga 99%. Spółka od razu poinformowała, że już w piątek miała zgromadzony spory portfel zamówień.

Piątkowa sesja była ciekawa pod względem arkusza zleceń. Tuż przed jej zamknięciem po stronie ofert kupna wisiało ponad 37 tysięcy akcji. Powyższa informacja pojawiła się o późnej porze, kiedy zaczynał się weekend. Zlecenia kupna zrealizowały się na dzisiejszym otwarciu, stąd nie była zaskoczeniem duża luka wzrostowa. Warto także dodać, że w marcu pojawiały się transakcje kupna przez członków Rady Nadzorczej.

30 marca – otwiera się potężny rynek w Indiach

Indyjski rząd przyznał 16 firmom farmaceutycznym zgody na sprzedaż w kraju szybkich testów przesiewowych sprawdzających obecność koronawirusa. W gronie przedsiębiorstw znalazła się między innymi polska firma Biomaxima.

Co dalej? 14 kwietnia – wyniki sprzedaży

Spółka podała, że pierwsze wyniki sprzedaży testów na koronawirusa będą zawarte w raporcie miesięcznym za marzec. Raport za styczeń i luty pojawiał się 14 dnia miesiąca. Z pewnością więc pierwsza połowa kwietnia może przynieść tzw. grę pod bardzo mocne dane czyli utrzymywanie się siły po stronie kupujących.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Sytuacja na wykresie:

Powyższe informacje pokazują, że BioMaxima to spółka posiadająca pełną ofertę na czas pandemii, z dostępem do rynków UE oraz jako nieliczna z Europy, posiadająca także dostęp do rynku indyjskiego. Na przestrzeni lat spółka generowała coraz wyższe przychody i utrzymywała stabilny zysk netto, a nawet zdarzało się jej wypłacać dywidendy. Straty pojawiły się w 2018 roku, aczkolwiek teraz wszystko sugeruje, że firma szybko wychodzi z dołka. Na wykresie widać, że “życie” spółki na giełdzie zaczęło się w marcu. Już teraz kurs jest na historycznych maksimach, a wciąż jest jeszcze na co czekać (raport za marzec). Wydaje się więc, że przed spółką mimo już sporego wzrostu, mogą być wciąż dobre perspektywy.

biomaxima

Czytaj także: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here