Naga MarketsBiomaxima złożyła w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych zgłoszenie o rejestrację molekularnego testu do wykrywania SARS-CoV-2 opartego na zalecanej zarówno przez WHO jak przez i amerykańskie Centers for Diesease Control (CDC) metodzie Real Time PCR, poinformowała spółka w komunikacie. Jest to wyrób medyczny do diagnostyki in vitro. W efekcie akcje spółki kończyły piątkową sesje na NewConnect z zyskiem 17%


Akcje Biomaximy w górę o 17%. Spółka chce zarejestrować test genetyczny wykrywający koronawirusa

Test genetyczny RT-PCR w czasie rzeczywistym (SARS-CoV-2 Real Time PCR LAB-KITTM) jest przeznaczony do identyfikacji i różnicowania SARS-CoV-2 w materiale pobranym od pacjentów z objawami COVID-19, za pomocą wykrywania sekwencji RNA (ORF1ab i N)unikalnych dla SARS-CoV-2. Materiał genetyczny wirusa, RNA jest ekstrahowany z próbek oddechowych i amplifikowany za pomocą techniki PCR w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem odwrotnej transkryptazy i wykrywany za pomocą fluorescencyjnych reporterowych sond specyficznych dla SARS-CoV-2 – napisano w komunikacie Biomaximy.

Test molekularny który jest oparty o rekomendowany przez WHO protokół, został opracowany we współpracy z biotechnologiczną firmą z Hiszpanii, Zarząd Spółki jest zadowolony z uzyskanych wyników badań walidacyjnych przeprowadzonych w hiszpańskim narodowym ośrodku referencyjnym (Instituto de Salud Carlos III), które potwierdziły wysoką czułość i specyficzność zestawu, powyżej 99%.

Jednocześnie z dniem 27 marca spółka rozpoczyna sprzedaż eksportową testów przesiewowych pozwalających na otrzymanie szybkich wyników. Jak informuje spółka produkt będzie sprzedawany w kraju i zagranicą, a Biomaxima pozyskała już nowych kontrahentów zainteresowanych jego zakupem.

Od dnia 27 marca br, po wcześniejszym dokonaniu stosownego zgłoszenia do Prezesa URPLiWM, BioMaxima S.A. uzyskuje prawo do wprowadzenia do obrotu na terenie Polski i pozostałych państw Unii Europejskiej jako wytwórca szybkiego testu immunochromatograficznego do wykrywania przeciwciał przeciwko SARS-CoV-2 w klasie IgM i IgG w próbkach krwi – napisano w komunikacieConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs funta rośnie 4. sesję z rzędu! GBP jedną z najsilniejszych walut G8
Następny artykułBlok po 22 – 27 marca 2020: EUR/USD, Ropa WTI
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here