Naga MarketsŁukasz Urban, prezes zarządu BioMaximy

BioMaxima S.A., polska spółka notowana na NewConnect w ciągu ostatniego miesiąca zyskała ponad 440% wartości. Stało się tak na skutek informacji dotyczącej rejestracji testów genetycznych do wykrywania zarażenia SARS-CoV-2, opartych na metodzie Real Time PCR. Uzyskanie wyniku z tych badań to kwestia zaledwie dwóch godzin, przy skuteczności rzędu 99%. Comparic24.tv zaprasza na rozmowę z prezesem zarządu spółki, Łukaszem Urbanem.


BioMaxima rewolucją giełdową w trakcie pandemii koronawirusa

BioMaxima jest polskim producentem podłoży mikrobiologicznych, systemów do oznaczania lekowrażliwości, a także dystrybutorem odczynników oraz sprzętu do diagnostyki in vitro. Jeszcze pod koniec lutego za jedną akcję spółki na NewConnect płacono niespełna 4 złote, miesiąc później wycena wzrosła do 26 złotych. Wszystko za sprawą wprowadzenia do sprzedaży szybkich i skutecznych testów pozwalających diagnozować koronawirusa.

Czy w związku z rozwojem pandemii koronawirusa zarząd BioMaximy planuje dostać się na rynek Stanów Zjednoczonych? Jakie są dalsze plany rozwoju firmy? Czy polskie testy na koronawirusa będą przełomem w walce z epidemią? Więcej na ten temat usłyszysz w rozmowie z prezesem zarządu BiomMxima S.A., Łukaszem Urbanem.

BioMaxima w zeszły piątek informowała, że złożyła w ubiegły piątek wniosek w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL) w celu rejestracji molekularnego testu do wykrywania SARS-CoV-2, który został potwierdzony już 30 marca.

Spółka BioMaxima została dopuszczona także do sprzedawania testów w Indiach, jako jedna z dwóch europejskich spółek. Do tej pory indyjski rząd korzystał z testów RT-PCR dostarczanych przez Stany Zjednoczone, lista przedsiębiorstw została jednak zdywersyfikowana i rozszerzona do 16 podmiotów z różnych części świata – głównie Chin, ale również Singapuru, Czech oraz Polski.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAmeryka się zbroi, a Wall Street notuje najgorszą sesję od 2 tygodni
Następny artykuł1000+ na wycieczkę? Ministerstwo Rozwoju chce wesprzeć turystykę
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here