Naga MarketsŁukasz Urban, prezes zarządu BioMaxim

Możliwa jest już sprzedaż testów genetycznych pozwalających z dużą skutecznością diagnozować obecność w organizmie koronawirusa wywołującego Covid-19, poinformowała notowana na NewConnect spółka BioMaxima. Jak wynika z raportu przedsiębiorstwa, w chwili obecnej jest ono w stanie dostarczać 50 tysięcy testów tygodniowo.

  • Testy BioMaximy bazujące na technice Real Time PCR trafiły do sprzedaży
  • Akcje spółki zyskują we wtorek na NewConnect ponad 14% i testują poziom 26,8 zł
  • W skali miesiąca podmiot jest gotowy dostarczyć na rynek do 200 tysięcy sztuk testów

BioMaxima może rozpocząć sprzedaż swoich testów genetycznych na koronawirusa

30 marca 2020 roku, w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL) BioMaxima zarejestrowała molekularny test do wykrywania SARS-CoV-2 oparty na metodzie Real Time PCR. Od tego czasu musiał upłynąć dwutygodniowy, określany przepisami termin, po którym możliwe jest rozpoczęcie sprzedaży.

Pod koniec ubiegłego tygodnia upłynął przepisowy, dwutygodniowy termin w sprawie wniosku o rejestrację, złożonego 27 marca 2020 r., zatem Spółka uzyskała prawo do wprowadzenia do obrotu na terenie Polski i pozostałych państw Unii Europejskiej, jako wytwórca, molekularnego testu do wykrywania SARS-CoV-2 opartego na zalecanej zarówno przez WHO, jak przez i amerykańskie Centers for Diesease Control metodzie Real Time PCR. Jest to wyrób medyczny przeznaczony do diagnostyki in vitro – komentowała BioMaxima w najnowszym komunikacie.

W chwili obecnej Biomaxima jest w stanie dostarczać na rynek 50 tysięcy testów tygodniowo. W wywiadzie udzielonym portalowi Comparic.pl na początku kwietnia, prezes zarządu spółki, Łukasz Urban, tłumaczył, że opracowane testy gwarantują 99% skuteczności:

Akcje BioMaximy ponownie w górę. Spółka rośnie o 14,5%

We wtorek, po publikacji informacji o mocach przerobowych dotyczących testów na koronawirusa, akcje spółki zyskiwały na NewConnect 14,5%, rosnąc do 26,8 zł.

– Dzięki szybkiej reakcji na zapotrzebowania rynku spółka zdołała w tym roku zanotować astronomiczny ruch w górę, sięga on blisko 700% licząc od 1 stycznia bieżącego roku. Patrząc na wykres, zastosowanie analizy technicznej raczej nie ma większego sensu. Aktualnie inwestorzy będą zwracać uwagę na informacje dotyczące koronawirusa, jeżeli pandemia będzie się dalej rozprzestrzeniać, niewykluczone są dalsze wzrosty notowań – komentował Łukasz Nowacki z Comparic.pl.

Akcje BioMaxima w górę. Źródło: Topstock.pl
Akcje BioMaxima w górę. Źródło: Topstock.pl

BioMaxima S.A. jest notowanym na NewConnect polskim producentem podłoży mikrobiologicznych, odczynników oraz sprzętu do diagnostyki in vitro. Spółka jest również dystrybutorem produktów uznanych światowych firm diagnostycznych takich jak: Accelerated Diagnostics, Nova Biomedical, Mitsubishi Chemical, Technoclone, Kabe oraz Biolog.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDziałania Fed zabijają kapitalizm. Bitcoin alternatywą dla wolnego rynku?
Następny artykułRynek przymyka oko na słabe dane, waluty emerging markets odżywają
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here