Spółki biotechnologiczne to absolutny hit ostatnim czasie. Podczas gdy tradycyjne biznesy tracą na ograniczeniach spowodowanych przez pandemię koronawirusa, tak branża biomedyczna przeżywa prawdziwy rozkwit! W tym roku spółka BioMaxima zdołał zwiększyć swoją wartość blisko 7-mio krotnie, ponad 600% zwrotu notuje Blirt, a zyski spółki Biomed Lublin wynoszą ponad 300% licząc od 1 stycznia.


BioMaxima na fali, spółka rośnie blisko 700%

Spektakularne wzrosty na spółce BioMaxima zawdzięczamy pandemii koronawirusa. Firma wprowadziła na rynek dwa testy, pierwszy to test genetyczny “SARS-CoV-2 Real Time PCR LAB-KITTMtestom”, który jest przeznaczony do identyfikacji i różnicowania
koronawirusa 2019 (SARS-CoV-2) w próbkach od pacjentów z objawami zakażenia
COVID-19. Z kolei drugi to szybki test do wykrywania przeciwciał na koronawirusa 2019-nCOV.

Dzięki szybkiej reakcji na zapotrzebowania rynku spółka zdołała w tym roku zanotować astronomiczny ruch w górę, sięga on blisko 700% licząc od 1 stycznia bieżącego roku. Patrząc na wykres, zastosowanie analizy technicznej raczej nie ma większego sensu. Aktualnie inwestorzy będą zwracać uwagę na informacje dotyczące koronawirusa, jeżeli pandemia będzie się dalej rozprzestrzeniać, niewykluczone są dalsze wzrosty notowań.

 wykres BioMaxima SA
BioMaxima, źródło: Stooq

Blirt wart 6 razy więcej niż 1 stycznia 2020 roku

Solidne wzrosty w ostatnim czasie notuje też Blirt, jest to spółka notowana na NewConnect. Rajd w górę rozpoczął się po podaniu informacji pod koniec lutego, odnośnie otrzymania zlecenia od krajowej jednostki budżetowej na dostawę dystrybuowanych przez spółkę zestawów diagnostycznych do wykrywania koronawirusa COVID-19. Łączna wartość zamówienia to 2,5 mln zł. Na początku marca Blirt podał, że od tego samego klienta wpłynęło kolejne zamówienie, tym razem na ponad 1 mln zł, co jeszcze bardziej rozbudziło emocje inwestorów.

Akcje Blirt SA
Blirt, źródło: Stooq

Biomed Lublin 300% w górę

Kolejna spółką, która jest w trakcie spektakularnego rajdu wzrostowego jest Biomed Lublin. Firma działa w rma działa w branży farmaceutycznej, zajmuje się wytwarzaniem produktów leczniczych. Biomed Lublin radził sobie bardzo dobrze już w 2019 roku, spółka odnotowała blisko 2,5 mln złotych zysku netto wobec ponad 32 mln zł straty rok wcześniej.

Niemniej prawdziwy rozkwit jest widoczny w ostatnim czasie, kiedy mamy do czynienia z rozwojem światowej pandemii. Co prawda firma nie zajmuje się stricte testami na koronawirusa, jednak obecnie testuje się jej szczepionkę na gruźlicę, która miałby wzmocnić odporność na COVID-19. Biomed Lublin jest jednym z trzech europejskich producentów tej szczepionki.

Biomed SA wykres
Biomed Lublin, źródło: Stooq

MedCamp i kosmiczny rajd w górę

Wydaje się, że kilkaset procent zwrotu to dużo? Nic bardziej mylnego. Spółka Medcamp rośnie blisko 2000% od początku tego roku, dokładnie wynik wynosi astronomiczne 1900%! Rajd rozpoczął się tutaj po podaniu informacji, że firma, GenXone będzie pracować nad badaniami na opracowanie szczepionki na koronawirusa SARS CoV-2. MedCamp jest posiadaczem akcji GenXone, spółki która zamierza zadebiutować na NewConnect już w pierwszej połowie 2020 r. Medcamp ma zamiar współfinansować wdrożenie projektu, ponieważ dostrzega w nim bardzo wysoki potencjał rozwoju.

MedCamp wystrzelił w górę
MedCamp i astronomiczny rajd w górę, źródło: stooq

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here