Naga MarketsBiomaxima prezentuje rekordowe wyniki za Q1. Mimo tego giełda nie reagujeNotowana na rynku NewConnect spółka Biomaxima w najnowszym komunikacji ESPI prezentuje wstępnie wyniki za 1 kwartał 2021, w których wskazuje na ponad 26,36 mln zł przychodu, co jest wartością rekordową w historii spółki. W analogicznym okresie roku ubiegłego przychody ze sprzedaży były prawie 4-krotnie mniejsze i wyniosły wówczas ok. 6,75 mln zł. W jednej chwili akcje drożały o prawie 5% (po godzinie 10:00), ostatecznie jednak notowania szybko wracały do normy

  • Według wstępnych danych w 1. kwartale 2021 spółka osiągnęła ponad 26 mln zł przychodu ze sprzedaży.
  • Oznacza to blisko 4-krotny wzrost względem pierwszego kwartału roku 2020.
  • Giełda jednak nie zareagowała pozytywnie i aktualnie spółka znajduje się pod kreską, tracąc 1,17% (-0,5 zł).

Rekordowe wyniki za I kw. br.

W najnowszym komunikacie ESPI spółka informuje, że według wstępnych danych w 1 kwartale 2021 roku przychody ze sprzedaży wyniosły ogółem ponad 26 mln zł, co czyni je rekordowymi w historii spółki. W porównaniu do roku 2020 wynik uzyskany w pierwszym kwartale odpowiada za 43,86% przychodów uzyskanych właśnie w 2020. Warto również dodać, że dynamika względem IV kwartału 2020 wyniosła 114,18%.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Struktura sprzedaży w I kwartale b.r. umożliwia dalszy wzrost rentowności wywołany dużym udziałem wysokomarżowej sprzedaży, któremu towarzyszy stabilizacja kosztów, o czym szczegółowo poinformujemy w raporcie okresowym za I kw. 2020 r. – wskazuje spółka w komunikacie ESPI.

Warto przytoczyć, że w 1 kwartale 2020 przychody ze sprzedaży wyniosły ok. 6,75 mln zł, co oznacza, że w ciągu ostatnie roku przychody te wzrosły niemal 4-krotnie, osiągając dynamikę na poziomie 390,18%.

NewConnect nie reaguje

BioMaxima S.A. jest notowanym na NewConnect polskim producentem podłoży mikrobiologicznych, odczynników oraz sprzętu do diagnostyki in vitro. Spółka jest również dystrybutorem produktów uznanych światowych firm diagnostycznych takich jak: Accelerated Diagnostics, Nova Biomedical, Mitsubishi Chemical, Technoclone, Kabe oraz Biolog.

Biomaxima prezentuje rekordowe wyniki za Q1. Mimo tego giełda nie reaguje
Notowania spółki BioMaxima dnia 12.04.2021. Źródło: Comparic.pl

W ciągu pierwszej godziny notowań kurs spółki zasadniczo oscylował w okolicach poprzedniego zamknięcia. Wraz z pojawieniem się komunikatu ESPI kilka minut po godzinie 10 nastąpił wyraźny wzrost notowań spółki, które osiągnęły w najwyższym momencie 45,10 zł. Stan ten nie trwał jednak długo i notowania szybko powróciły do przedziału 43-44 zł.

Po godzinie 14 notowania spółki spadły poniżej poprzedniej ceny zamknięcia, gdzie  utrzymują się do tej pory. Aktualnie za walor inwestorzy płacą 42,30 zł, co oznacza spadek o 1,17% (-0,5 zł na akcji).

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs euro usd | nasdaq akcje | index dow jones | kurs dolara usd | 1 btc |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here