Naga MarketsBioMaxima pracuje nad testem genetycznym! | Rozmowa z Prezesem Łukaszem Urbanem
Łukasz Urban, prezes zarządu BioMaximy w ekskluzywnej rozmowie z Comparic24.tv

Zapraszamy do udziału w rozmowie, której uczestnikiem będzie Łukasz Urban – prezes zarządu spółki BioMaxima. W jej trakcie redaktor poprosi o komentarz dotyczący wielkości sprzedaży testów wraz z podziałem na rynki, wyników finansowych oraz planów rozwojowych na kolejne lata. Spotkanie poprowadzi redaktor Comparic24.TV Marcin Podlacki.

  • Rozmowa z Prezesem spółki BioMaxima – Łukaszem Urbanem.
  • Czy spółka stała się beneficjentem pandemii COVID-19?
  • Na jakim poziomie jest obecnie sprzedaż asortymentu do diagnostyki SARS-CoV-2, w tym testów genetycznych RT-PCR?
  • Jakie są najważniejsze rynki dla BioMaximy?

Te artykuły również Cię zainteresują
Biomaxima złożyła kilka dni temu w Urzędzie Rejestracji Wyrobów Medycznych wniosek o rejestrację testu SARS/Flu/RSV

Biomaxima – jako wytwórca – złożyła dziś w Urzędzie Rejestracji Wyrobów Medycznych wniosek o rejestrację testu SARS/Flu/RSV Real Time PCR LAB-KITTM. Po 14 dniach od daty złożenia wniosku spółka uzyska prawo do sprzedaży testu.

SARS/Flu/RSV Real Time PCR LAB-KITTM jest nowoczesnym narzędziem umożliwiającym szybką diagnostykę infekcji górnych dróg oddechowych, charakteryzując się bardzo wysoką czułością i specyficznością. Ponadto, umożliwia przeprowadzenie kontroli izolacji i amplifikacji kwasów nukleinowych i może być używany na praktycznie wszystkich aparatach PCR pracujących w systemie otwartym. Zaletą testu SARS/Flu/RSV Real Time PCR LAB-KITTM jest możliwość identyfikacji wymienionych patogenów w jednej probówce PCR.

To może Cię zainteresować: Fundusze shortują CD Projekt! Cyberpunk 2077 pogrąży CDR?

“Zarząd BioMaxima S.A. informuje, że zostały zakończone prace rozwojowe oraz walidacja testu genetycznego opartego o metodę amplifikacji materiału genetycznego w czasie rzeczywistym, wykrywającego patogeny wywołujące infekcje układu oddechowego, są to: SARS-CoV-2 (Wuhan), wirus grypy (wirus grypy A – H1N1, H3N2, H5N1 i wirus grypy B), RSV A i B (syncytialny wirus oddechowy A i B )” – czytaliśmy kilka dni temu w komunikacie.

Akcje BioMaximy na wsparciu

W ostatnich tygodniach walory BioMaximy korygowały bo dynamicznych wzrostach z września bieżącego roku. Kurs zyskał wtedy ponad 100%, a akcje poszybowały z okolic 24 zł, do poziomu 60 zł. Obecnie obserwujemy jednak powrót “do bazy”, a cała luka wzrostowa została już domknięta.

To bardzo istotne miejsce na wykresie, ponieważ w okolicach 25 zł mamy silne wsparcie, które doskonale wybroniło się przed spadkami w połowie września. Niski poziom wskaźnika RSI wskazuje na możliwą korektę i powrót w pierwszej kolejności w okolice 35 zł.

Podczas środowej sesji, przed godziną 15, akcje BioMaximy zyskują 4,51%, a kurs oscyluje w okolicach 28 zł. Obroty na walorach spółki przekroczyły nieznacznie 1,3 mln zł.

BioMaxima jest polską firmą działającą na rynku diagnostyki laboratoryjnej. Zaopatruje w swoje produkty ponad 2 tys. laboratoriów w Polsce oraz prowadzi działalność eksportową na ponad 60 rynkach. Notowania spółki na giełdzie NewConnect w 2020 roku wzrosły o ponad 600%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here