Naga MarketsBioMaxima o Covid-19. Testy na koronawirusa w rozmowie z prezesem zarządu, Łukaszem Urbanem
Łukasz Urban, prezes zarządu BioMaximy w ekskluzywnej rozmowie z Comparic24.tv

W obliczu koronawirusa i zagranicznej dystrybucji testów genetycznych do wykrywania SARS-CoV-2 opartych na metodzie Real Time PCR, spółka BioMaxima chce zaznaczać coraz wyraźniej swoją obecność na zagranicznych rynkach oraz rozwijać moce produkcyjne, komentował w ekskluzywnej rozmowie z Comparic.pl prezes zarządu przedsiębiorstwa, Łukasz Urban. Akcje spółki rosną w czwartek o kolejne 23% i testują poziom 30 złotych.


BioMaxima chce zrewolucjonizować testy na koronawirusa

BioMaxima na początku bieżącego tygodnia zarejesteowała testy na koronawirusa bazujące na metodzie Real Time PCR, w ramach których wyniki są uzyskiwane w przeciągu dwóch godzin, a ich skuteczność oscyluje w granicach 99%. Jednocześnie spółka podała do informacji, że znalazła się w gronie kilkunastu producentów, którzy zostali dopuszczeniu do sprzedaży szybkich testów przesiewowych indyjskiemu rządowi.

– W naszych planach jest wykorzystywanie nowych mocy produkcyjnych, nowych wyrobów, które dzięki inwestycjom jesteśmy w stanie przygotowywać oraz ekspansja geograficzna. Nie jesteśmy dzisiaj wielką korporacją, więc musimy działać bardzo ostrożnie, niemniej działamy z rozmachem jak duże koncerny międzynarodowe. Musimy rynek, po rynku blisko współpracować z naszymi partnerami i wspierać ich, w ten sposób kotwiczyć się na poszczególnych rynkach. Jak pokazują jednak wyniki eksportu za ostatnie kilka lat, udaje się nam to coraz lepiej – mówił w trakcie połączenia internetowego ze studiem Comparic24.tv prezes BioMaximy, Łukasz Urban.

W trakcie czwartkowej sesji akcje BioMaximy zyskują na NewConnect ponad 23% i testują poziomy powyżej 30 złotych za akcję. Od początku marca wartość akcji wzrosła już ponad pięciokrotnie, a spółka jest obecnie jedną z gwiazd inwestycyjnych polskiego parkietu.

W niedługim czasie firma BioMaxima S.A. planuje wprowadzić własny test genetyczny służący do potwierdzana zakażeń koronawirusem 2019-nCoV wykorzystujący technikę real-time PCR, jako najskuteczniejszą, najbardziej wiarygodną metodę identyfikacji materiału genetycznego wirusa. Przygotowywany test będzie do wykorzystania w tzw. otwartych systemach, to znaczy będzie można go wykonać na platformach różnych producentów będących już na wyposażeniu laboratoriów diagnostycznych takich jak: ABI, Cepheid, Rotagene, Stratagene, Techne, Bio-Rad Chroma 4 i Bio-Rad CFX96, Analytik Jena qTOWER, Bioneer, Ianlong Gentier 48, MIC.

Zobacz również: BioMaxima – wyrasta na lidera czasów epidemii. Akcje w górę o 90%!

Łukasz Urban: Absolwent Yale University (Master of Science na Wydziale Biologii) oraz Hamilton College (Bachelor of Arts), studiował również na Wydziale Biochemii Imperial College of Science Technology and Medicine (University of London). Posiada dyplom MBA z IESE Business School (Universidad de Navarra). Założyciel i wspólnik, a do listopada 2016 roku Prezes Zarządu w Biocorp Polska Sp. z o.o., spółce będącej producentem testów do diagnostyki mikrobiologicznej, która połączyła się z BioMaxima SA.

Posiada również doświadczenie z rynku kapitałowego. Od 2012 roku jest Członkiem, a obecnie Przewodniczącym Komitetu Inwestycyjnego Krajowego Funduszu Kapitałowego, który inwestuje w fundusze  venture capital, zasilające kapitałowo małe i średnie przedsiębiorstwa. W latach 2006-2009 był wiceprezesem i Dyrektorem Finansowym w PZU Asset Management. Wcześniej pracował w Londynie w 3i Investments plc, firmie zarządzającej funduszami private equity, gdzie m.in. współtworzył strategię w sektorze healthcare. Był sędzią Sądu Polubownego przy Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych.

BioMaxima S.A. jest notowanym na NewConnect polskim producentem podłoży mikrobiologicznych, odczynników oraz sprzętu do diagnostyki in vitro. Spółka jest również dystrybutorem produktów uznanych światowych firm diagnostycznych takich jak: Accelerated Diagnostics, Nova Biomedical, Mitsubishi Chemical, Technoclone, Kabe oraz Biolog.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here