Naga MarketsBioMaxima na historycznych szczytach. Akcje drożeją w czwartek o 30%!Czwartkowa sesja przebiega pod znakiem bardzo dynamicznych wzrostów na walorach BioMaximy, spółki która stała się bardzo popularna w czasie pandemii COVID-19 w związku z aktywną sprzedażą testów na koronawirusa. Walory spółki wybiły górą z konsolidacji w okolicach 22-25 zł., a kurs poszybował w okolice historycznych szczytów, na poziomie 33,6 zł.

  • Walory BioMaximy zyskują w czwartek 30%
  • Kurs dobił do historycznego szczytu w okolicach 33-34 zł.
  • Obroty na akcjach spółki dochodzą po 15:00 do 9 mln zł.

Zobacz również: NG Games testuje historyczny szczyt. Akcje drożeją o 15%!

Akcje BioMaximy wybijają z konsolidacji

Walory BioMaximy od początku kwietnia bieżącego roku przebywały w trendzie bocznym. Po bardzo dynamicznych wzrostach z przełomy marca i kwietnia, na akcjach spółki nie doszło do praktycznie żadnej większej korekty. Kilkunastoprocentowe zniżki, w porównaniu z wzrostami o ponad 500% nie powinny robić żadnego wrażenia na inwestorach.

Czwartkowa sesja zaczęła się na akcjach spółki bardzo spokojnie, kurs oscylował w okolicach środowego zamknięcia na poziomie 24,8 zł., akcje na moment spadły nawet do poziomu 24 zł. Kolejne godziny handlu to już jednak niezwykle dynamiczny ruch na północ poparty mocnymi obrotami. Akcje po godzinie 15:00 drożeją o ponad 33%, a kurs jest na poziomie historycznego szczytu.

W przypadku trwałego przebicia poziomu 34 zł., istnieje spora doza prawdopodobieństwa, że ruch wzrostowy będzie kontynuwany.

Notowania BioMaximy z ostatnich 5 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Cormay zyskuje w piątek 18%. Nowy rodzaj testów na COVID-19

BioMaxima jest niewątpliwym beneficjentem pandemii COVID-19, co zdecydowanie odzwierciedla wzrost kursu akcji możliwy do zaobserwowania w ostatnich miesiącach.

Walory spółki zyskały w ciągu pół roku blisko 800%, z czego lwia część wzrostów przypadła na przełom marca i kwietnia bieżącego roku.

BioMaxima na tle rynku. Źródło: bankier.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here