Naga MarketsBiomaxima: kurs akcji mocno spadł, rekordowe wyniki w II kw. 2020 r. nie pomogły notowaniom?Biomaxima przedstawiła rekordowe wyniki za I półrocze 2020 roku, jednak nie powstrzymało to załamania się kursu w czwartek rano w szczytowym momencie nawet o 28% tuż po otwarciu sesji.

  • Raport za II kw. 2020 r. Biomaximy został opublikowany w środę po zakończeniu sesji NewConnect.
  • Przychody w II kw. 2020 r. były rekordowe dla spółki i stanowił zdecydowaną wiekszość łącznych przychodów w I półroczu 2020 roku.
  • Spółka na fali koronawirusowej hossy na warszawskim parkiecie od początku roku zwiększyła notowania o ponad 1000%

Biomaxima: rekordowe wyniki finansowe

Spółka notowana na NewConnect zajmuje się produkcją podłoży mikrobiologicznych i od marca przestawiłą lwią część swojej działalności na sprzedaż artykułów związanych z koronawirusem.

Już w marcu Biomaxima wprowadziła do sprzedaży szybkie testy immunochromatograficzne IgG/IgM, a teraz sama produkuje ich odpowiednik. Spółka zarejestrowała także własny test PCR. Na ten moment spółka jest w stanie dostarczać aż pół miliona testów: 200 tys. genetycznych oraz 300 tys. szybkich testów serologicznych.

Od początku roku notowania Biomaximy wzrosły już aż o niebotyczne 1250%, a ostatni miesiąc notowań na NewConnect przyniósł aż 120% wzrost kapitalizacji rynkowej spółki.

Wyniki finansowe Biomaximy za II kw. 2020 r. zostały opublikowane w środę i są one rewelacyjne. Spółka wypracowała w II kw. 2020 roku ponad 3,025 mln zł zysku netto, a zysk EBITDA wyniósł 4,16 mln zł.

Warto wspomnieć, że aż 88% zysku netto w I półroczu, który wyniósł 3,43 mln zł, zostało wypracowane w II kw. 2020 r, natomiast w analogicznym okresie rok wcześniej spółka zanotowała stratę netto.

Biomaxima zwiększyła także swoją rentowność w II kw. 2020 r. i wyniosła ona 22,48% względem 1,1% w II kw. 2019 r.

– Wyniki Spółki pokazują, że jako producent mamy koszty wydziałowe i ogólnozakładowe pod kontrolą i w zakresie obecnych mocy produkcyjnych jesteśmy w stanie realizować wysoką marżę na sprzedanych wyrobach. Mamy już stabilny, długoterminowy akcjonariat oraz silną strukturę finansowania. To nam daje możliwość dalszego szybkiego rozwoju – wyjaśnia Łukasz Urban, Prezes Zarządu BioMaxima S.A.

Zobacz również: Datawalk: kurs wystrzelił w górę w środowej sesji, spółka podpisała kontrakt z siłami zbrojnymi USA

Biomaxima: kurs nurkuje w czwartek, ale wydobywa się z dołka

Kurs akcji Biomaximy w czwartkowej sesji na NewConnect rozpoczął notowania z ceną otwarcia 47 zł, czyli aż 6zł niżej od kursu odniesienia. Kolejne 40 minut przyniosło załamanie się notowań, wskutek czego kurs otarł się o dolne widły i zszedł nawet do 38 zł.

Biomaxima: kurs akcji mocno spadł, rekordowe wyniki w II kw. 2020 r. nie pomogły notowaniom?
Notowania Biomaxima na NewConnect. Źródło: stooq.pl

Do południa kurs akcji Biomaximy wrócił w okolice 50 zł i na ten moment oscyluje wokół 48,50 zł, czyli 8% niżej niż środowa cena zamknięcia. Warto dodać, że jeszcze w trakcie środowej sesji notowania Biomaximy testowały rekordowy poziom 61 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here