Naga MarketsBioMaxima dostarczyła pierwsze testy genetyczne na COVID-19 do FrancjiW środę, BioMaxima poinformowała o dostawie testów genetycznych do Francji. Testy genetyczne o których mowa, uzyskały bardzo dobre wyniki podczas oceny czułości przeprowadzonej przez francuski Instytut Pasteura. Jednocześnie, francuskie ministerstwo zdrowia, umieściło testy BioMaximy na liście testów dopuszczalnych w kraju.

  • BioMaxima dostarczyła 20 tys. Testów genetycznych badających obecność wirusa COVID-19 do kontrahenta we Francji. 
  • Testy są obecnie rejestrowane w kolejnych krajach. Poza Francją, zostały one dopuszczone m.in. w Skandynawii, RPA czy Gruzji. 
  • Notowania BioMaximy rosną w środę o 16:00 o 18%. Kurs przebił 27 zł. przy obrotach na poziomie 8 mln zł. 

Zobacz również: Investeko S.A. odnotowała w pierwszym kwartale wzrost przychodów o 64,8%

Notowania BioMaximy rosną w środę o 18%!

Informacja o sprzedaży testów genetycznych we Francji, obudziła ponownie apetyt inwestorów na zyski na walorach BioMaximy. Po chwilowym zastoju, o którym pisaliśmy tutaj, akcje rosną w środę o ponad 18%. Po dynamicznych wzrostach zapoczątkowanych jeszcze w lutym, walory Spółki z NewConnect zatrzymały się na poziomie powyżej 22 zł. W międzyczasie kurs kilkakrotnie przebijał pułap 30 zł. jednak nie na długo. Obecnie wydaje się, że ponowny atak na opisany wyżej poziom jest tylko kwestią czasu. Inną kwestią jest, czy uda się go przebić na trwałe, czy też kolejna próba zostanie ponownie zakończona szybką korektą.

Notowania BioMaximy z ostatnich 3 miesięcy. Źródło: stooq.com

Zobacz również: Rosyjski Bank Inwestycyjny szacuje sprzedaż gry “Cyberpunk 2077” na 30 mln kopii w 2 lata

W I kwartale 2020 r., BioMaxima odnotowała zysk, w porównaniu z niewielką stratą w ubiegłym roku

BioMaxima – firma której walory zyskały kilkaset procent na koronawirusowej hossie w ubiegły wtorek pochwaliła się wynikami za I kwartał 2020 r. Zysk netto wyniósł 404 tys. zł. podczas gdy w analogicznym okresie ubiegłego roku Spółka odnotowała stratę ponad 77 tys zł. Co ciekawe, mimo sprzedaży testów, którą chwalił się Zarząd, BioMaxima odnotowała w pierwszym kwartale minimalny spadek przychodów. W I kwartale wyniosły one 6,76 mln zł. wobec 6,96 mln zł. rok wcześniej.

Spółka skomentowała ten spadek zawirowaniami w międzynarodowych łańcuchach dostaw spowodowanymi pandemią COVID-19. BioMaxima poinformowała również o planach na przyszłość: “Spółka planuje w najbliższym czasie wprowadzić do sprzedaży także szybki test do wykrywania obecności antygenu wirusa SARS-CoV-2, który wykorzystuje wymaz z nosa i gardła osoby, u której podejrzewa się zarażenie koronawirusem, umożliwiając szybką wstępną diagnostykę”.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here