Naga MarketsBioMaxima [BMX], Ursus [URS] – Gorące spółki dniaSpółka, o której zrobiło się głośno po wybuchu pandemii – BioMaxima, poinformowała wczoraj, że otrzymała zgodę Urzędu Rejestracji Wyrobów Medycznych na wprowadzenie na rynek antygenowych testów do wykrywania SARS-CoV-2. Zgoda oznacza natychmiastową możliwość wprowadzenie produktu na rynek. Jest to pierwszy test produkcji spółki, wcześniej firma była jedynie dystrybutorem cudzych rozwiązań. Wspomniany test jest szybkim testem immunochromatograficznym do jakościowego wykrywania antygenów SARS-CoV-2 obecnych w ludzkiej nosogardzieli.

  • Biomaxima ma zgodę na wprowadzenie na rynek swoich testów
  • Rosnąca liczba zakażeń to szansa dla spółki
  • Ursus zacznie współpracę z chińskim potentatem

Wykonanie badania jest bardzo proste, a uzyskanie wyniku następuje po 15 minutach. Testy spełniają rekomendacje WHO dotyczące wydajności klinicznej w zakresie czułości i swoistości. “Zarząd ostrożnie szacuje, że z tytułu sprzedaży testów antygenowych osiągnie dodatkowy przychód w bieżącym roku na poziomie nie niższym niż 5 mln zł” – podano w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Szybkie testy w szczycie pandemii

Spółka pracuje także nad podobnym testem, który będzie w stanie wykrywać kilka chorób jednocześnie m.in. grypę. Na wykresie doszło do odbicia od wsparcia w rejonie 38,50 zł. Informacja w okresie rekordów zachorowań powinna pomóc kursowi, jednak trzeba pamiętać, że od marca notowania wzrosły już o ponad 1600%.

biomaxima


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Nowe życie Ursusa?

Najgorętszą informacją czwartkowej sesji było podpisanie listu intencyjnego przez Ursus z chińską firmą China Dongfeng Motor Industry. W liście ustalono, że strony zamierzają zainicjować współpracę badawczo-rozwojową i przemysłową w celu stworzenia, homologacji, wdrożenia i sprzedaży towarów w oparciu o produkty Dongfeng i europejskie know-how Ursusa w zakresie pojazdów elektrycznych i elektryczno-wodorowych. “Strony deklarują, że bliższa współpraca powinna rozpocząć się jeszcze w bieżącym roku i być kontynuowana w kolejnych latach. Planowana transakcja, jeśli dojdzie do skutku, korzystnie wpłynie na realizację planu restrukturyzacyjnego” – napisano w komunikacie.

ursus

Dongfeng Motor to jedna z największych i najstarszych chińskich grup samochodowych z bardzo szeroką ofertą, w której skład wchodzą także pojazdy bezemisyjne, elektryczne i na gaz ziemny. Jest to więc doskonała wiadomość dla Ursusa i jeżeli współpraca dojdzie do skutku, może dać spółce nowe życie. Na wykresie mieliśmy ogromy wystrzał notowań, jednak dopóki współpraca nie stanie się faktem, może okazać się, że jest to pojedyncza sesja, a nie trwały trend.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here