Naga MarketsBioMaxima [BMX], Biomed-Lublin [BML] – Gorące spółki dniaJeden z pierwszych liderów pandemicznej hossy, spółka BioMaxima, poinformowała wczoraj o rozpoczęciu wprowadzania do obrotu na terenie Polski i krajów Unii Europejskiej tzw. testu combo. Test już po 15 minutach daje odpowiedź na pytanie czy mamy do czynienia z koronawirusem czy może jednak z grypą lub wirusem RSV. Objawy zakażeń są bowiem myląco podobne. Spółka zakończyła już produkcję pierwszej partii testów i odnotowuje pierwsze handlowe zapytania m.in. z Francji i Grecji. Wcześniej spółka wprowadziła na rynek kilka innych typów testów, które spełniały warunki niezbędne do refundacji przez NFZ.

    • BioMaxima wprowadza na rynek testy Combo
    • Kurs przy linii trendu
    • Biomed Lublin otrzymał pozwolenia na badania

Spoglądając na wykres, można jednak odnieść wrażenie, że tego typu informacje nie robią już większego wrażenia na rynki i cały sukces spółki związany z wprowadzaniem testów został już wyceniony (od wybuchu pandemii mieliśmy wzrost o kilka tysięcy %). Także opracowanie szczepionek na COVID-19 sprawiło, że podobne spółki straciły zainteresowanie inwestorów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ryzyko przełamania linii trendu

Na wykresie pojawia się jednak techniczna szansa na odbicie od linii trendu. W listopadzie kurs spadł o 45%, a więc jeżeli teraz, na wyprzedanym rynku, spółka mocniej nie odbije, może to oznaczać ryzyko przełamania linii trendu i dalsze spadki.

biomaxima


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Biomed Lublin zaczyna badania

W podobnej sytuacji zdaje się być producent leku na COVID-19 z osocza ozdrowieńców czyli Biomed Lublin. Także od wybuchu pandemii odnotowaliśmy tysiące procent wzrostu notowań i obecnie trudno o jakieś pozytywne zaskoczenie, tym bardziej w obliczu wspomnianych szczepionek. Mocniejsza sesja miała miejsce w środę, kiedy spółka poinformowała o otrzymaniu pozwolenia na prowadzenie badania klinicznego, mającego na celu ocenę skuteczności i bezpieczeństwa immunoglobuliny anty SARS-CoV-2.

biomedlub

Badania będą prowadzone w szpitalu w Lublinie. Już podczas czwartkowej sesji cena wyraźnie spadała. Taki schemat obowiązuje od początku października. W tym czasie kurs spadł o niemal 60%. Teraz celem może być kluczowe wsparcie przy 9 zł, a na mocniejsze odbicie notowań będzie można liczyć po potwierdzeniu wysokiej skuteczności preparatu w leczeniu chorych na COVID-19.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here