Naga MarketsPrzedmiotem działalności Biomass Energy Project jest uprawa roślin energetycznych przeznaczonych do produkcji biomasy.

Spółka od połowy czerwca notuje bardzo dynamiczne wzrosty, które obecnie sięgają już 900%. Wcześniejsze lata ubiegłaby pod znakiem spadków. Spoglądając na wyniki można zauważyć tendencję pogarszania się przychodów i zysków, aczkolwiek może wynikać to z rozwoju firmy i prowadzonych inwestycji. Jest to nowoczesna spółka i zdaje się, że rynek bardziej niż obecne wyniki, wycenia możliwość dalszego rozwoju. Z najnowszych informacji można tu wymienić choćby produkcję ekologicznego pelletu dla zwierząt. Zdaniem spółki, przeprowadzone badania sugerują duże zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania w Europie. Firma prowadzi także badania np. nad opracowaniem innowacyjnych mieszanek podłoży ogrodniczych. Niedawno pojawiły się także informacje o badaniach nad technologiami wodorowymi. Przeglądając grupy dyskusyjne można zauważyć, że największe emocje budzi kwestia dotacji od państwa. Wydaje się więc, że wszelkie pozytywne dane w tym zakresie powodują windowanie kursu. Ogólnie jednak zwiększanie skali działalności oraz innowacyjność są tymi elementami, które zdają się przyciągać inwestorów. Sądząc po notowaniach, rynek uwierzył w przyszłe sukcesy firmy i właśnie je wycenia. Natomiast wśród zagrożeń dla spółki warto wspomnieć choćby o polityce czyli kwestii regulacji dotyczących odnawialnych źródeł energii. Tu jednak, przynajmniej na razie nie powinno być większych zmian, a warto zauważyć, że dynamiczny rajd wzrostowy zaczął się w okresie, kiedy nowelizowano zapisy ustawy o OZE. Co do samych notowań, trudno przewidzieć dokąd zmierza kurs. Pewne odniesienia to poziom okrągłej 1 zł oraz historyczne maksima przy niespełna 1,50 zł. Generalnie powtarza się schemat, kilkudniowego impulsu wzrostowego i następującego po nim okres konsolidacji. Od początku miesiąca kurs rośnie o 30%, więc niebawem zapewne pojawi się choćby płaska korekta.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here