Naga MarketsPrzedmiotem działalności Biomass Energy Project jest uprawa roślin energetycznych przeznaczonych do produkcji biomasy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka od połowy czerwca notuje bardzo dynamiczne wzrosty, które obecnie sięgają już 900%. Wcześniejsze lata ubiegłaby pod znakiem spadków. Spoglądając na wyniki można zauważyć tendencję pogarszania się przychodów i zysków, aczkolwiek może wynikać to z rozwoju firmy i prowadzonych inwestycji. Jest to nowoczesna spółka i zdaje się, że rynek bardziej niż obecne wyniki, wycenia możliwość dalszego rozwoju. Z najnowszych informacji można tu wymienić choćby produkcję ekologicznego pelletu dla zwierząt. Zdaniem spółki, przeprowadzone badania sugerują duże zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania w Europie. Firma prowadzi także badania np. nad opracowaniem innowacyjnych mieszanek podłoży ogrodniczych. Niedawno pojawiły się także informacje o badaniach nad technologiami wodorowymi. Przeglądając grupy dyskusyjne można zauważyć, że największe emocje budzi kwestia dotacji od państwa. Wydaje się więc, że wszelkie pozytywne dane w tym zakresie powodują windowanie kursu. Ogólnie jednak zwiększanie skali działalności oraz innowacyjność są tymi elementami, które zdają się przyciągać inwestorów. Sądząc po notowaniach, rynek uwierzył w przyszłe sukcesy firmy i właśnie je wycenia. Natomiast wśród zagrożeń dla spółki warto wspomnieć choćby o polityce czyli kwestii regulacji dotyczących odnawialnych źródeł energii. Tu jednak, przynajmniej na razie nie powinno być większych zmian, a warto zauważyć, że dynamiczny rajd wzrostowy zaczął się w okresie, kiedy nowelizowano zapisy ustawy o OZE. Co do samych notowań, trudno przewidzieć dokąd zmierza kurs. Pewne odniesienia to poziom okrągłej 1 zł oraz historyczne maksima przy niespełna 1,50 zł. Generalnie powtarza się schemat, kilkudniowego impulsu wzrostowego i następującego po nim okres konsolidacji. Od początku miesiąca kurs rośnie o 30%, więc niebawem zapewne pojawi się choćby płaska korekta.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here