Naga MarketsBio Planet ustaliło cenę maksymalną akcji w ofercie publicznej na 30 zł/szt.Warszawa, 18.11.2021 (ISBnews) – Bio Planet ustaliło cenę maksymalną akcji oferowanych w publicznej ofercie na 30 zł za sztukę, podała spółka. Oznacza to, że wartość całej oferty może sięgnąć do 27 mln zł. Wartość wpływów z ogłoszonej emisji nowych akcji spółka szacuje na ok. 6 mln zł. Pozyskane środki mają zostać przeznaczone na budowę i wyposażenie nowych zakładów konfekcjonowania.

“Cenę maksymalną ustaliliśmy na poziomie 30 zł. Po tej cenie inwestorzy, zaproszeni do udziału w procesie budowania księgi popytu, będą mogli składać deklaracje chęci objęcia naszych akcji. Ostateczna cena emisyjna akcji w ofercie publicznej zostanie ustalona po zakończeniu budowy księgi popytu tj. 18 listopada” – powiedział prezes Bio Planet Sylwester Strużyna, cytowany w komunikacie.W ramach publicznej oferty akcji zaoferowanych zostanie nie więcej niż 200 000 akcji zwykłych na okaziciela serii D oraz nie więcej niż 702 000 akcji zwykłych na okaziciela zaoferowanych do sprzedaży przez akcjonariusza Spółki Organic Farma Zdrowia, wskazano również.

“Szacujemy łączną wartość naszej strategicznej inwestycji w zakłady konfekcjonowania na kwotę ok. 33,3 mln zł. Inwestycja oraz związana z nią automatyzacja konfekcjonowania asortymentu pozwoli nam obniżyć jednostkowe koszty paczkowania. Umożliwi także wzrost jakości paczkowania oraz rezygnację z wynajmu nieruchomości, w której zlokalizowane są obecne zakłady konfekcjonowania. Budowa nowych zakładów doprowadzi nas do potrojenia dotychczasowych mocy przerobowych w roku 2024 wobec roku 2021. Ustalenie ceny maksymalnej naszej emisji pozwoli inwestorom realnie spojrzeć na potencjał naszej oferty i określić poziom zaangażowania w ramach zapisów na akcje. Wierzę, że to kolejny krok, który prowadzi nas do zamknięcia oferty, a w niedalekiej perspektywie do debiutu na rynku regulowanym GPW” – zakończył Strużyna.

Bio Planet podaje, że jest jednym z liderów polskiego rynku konfekcjonowania i dystrybucji żywności ekologicznej. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2015 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs funta prognozy | notowania celon | akcje orlen | dino cena akcji | notowania amrest | pko akcje notowania | kurs dolara prognozy 2020 |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here