Naga MarketsBio Planet poprawia wrześniowe wyniki Bio Planet S.A., wiodąca Spółka na polskim rynku konfekcjonowania i dystrybucji żywności ekologicznej, przedstawiła wyniki sprzedaży za wrzesień 2021 roku. Spółka poprawiła wyniki w stosunku do września 2020 wypracowując we wrześniu br. sprzedaż na poziomie 17,5 mln złotych, co stanowi wzrost na poziomie 8% w porównaniu do września 2020 roku.

Bio Planet przedstawiła wyniki sprzedaży za wrzesień 2021 roku

Sprzedaż za cały III kwartał osiągnęła 43,8 mln złotych, co jest minimalnym, 1% spadkiem w stosunku do analogicznego okresu w 2020 roku. Jednocześnie jest to wzrost o 29% w porównaniu do sprzedaży w 2019 roku, która wyniosła 33,9 mln zł. Wrzesień to również miesiąc, w którym spółka wprowadziła do sprzedaży szereg nowych produktów, w tym produkty marki Biobim przeznaczone dla niemowląt.– Po przewidywanym wakacyjnym przestoju, wrzesień przyniósł znaczące ożywienie w handlu. Przede wszystkim poprawiliśmy nasze wyniki sprzedażowe w stosunku do poprzedniego roku.Wzrost o8 % w stosunku do września poprzedniego roku pokazuje, że nasze inwestycje i coraz szersza gama oferowanych produktów przynoszą pozytywne rezultaty.  Sprzedaż na poziomie 17,5 mln złotych to znaczny wzrost w stosunku do sierpnia, gdzie osiągnęliśmy przychody na poziomie 13,84 mln złotych. Mamy nadzieję, że wprowadzenie nowych produktów, między innymi ekologicznych produktów dla niemowląt marki Biobim oraz kolejne inwestycje, wśród nich największa, czyli uruchomienie platformy dropshippingowej, pozwoli poprawić wyniki sprzedażowe również w kolejnych miesiącach.”– mówi Sylwester Strużyna, Prezes Zarządu BioPlanet S.A.

We wrześniu Spółka wprowadziła ponad 300 nowych produktów do oferty. Większość nowości to produkty dostawców od lat współpracujących ze Spółką. Z nowych marek wprowadzono do oferty m. in. ekologiczne produkty dla niemowląt pod marką Biobim oraz 15 nowości pod marką własną Bio Planet.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here