Naga Marketsbinarny raport południowyBinarny raport południowy. Twoja codzienna dawka najważniejszych informacji ze świata opcji binarnych. Wszystkie przeglądy rynku BO możesz znaleźć tutaj. Przypominamy, że jest to nasz nowy – autorski dział – w którym w przejrzysty sposób dzielimy się z Wami najważniejszymi wydarzeniami na walutach. Podsumowania trendów i propozycje tradingowe na zakończenie dnia. Posiadasz jakiekolwiek uwagi? Podziel się nimi w komentarzach lub na forum!

Stwierdzenie, że dzisiejsze kalendarz danych makroekonomicznych wygląda „skromnie” jest dosyć delikatne. Nie znajdujemy w nim tak naprawdę żadnych istotnych odczytów. Uwaga rynków skupi się przede wszystkim na przemówieniu ECB prezydenta Draghi’ego (godzina 15:00) oraz na danych z USA o 16:00 (sprzedaż domów), gdzie prognozy zakładają delikatną poprawę.Co czeka nas natomiast na przestrzeni całego tygodnia?

  • Wtorek – inflacja PMI według Markit
  • Środa – Niemieckie IFO, amerykańska sprzedaż nowych domów
  • Czwartek – przemówienie prezesa RBA (Glenn’a) i roczny raport banku, amerykańskie zamówienia na dobra trwałego użytku i początkowe wnioski o zasiłek
  • Piątek – annualizowane PKB USA

Cały tydzień należy więc raczej do spokojnych. Po weekendzie większość par otwarła się na plusach (najwięcej zyskiwało Kiwi oraz GBP/JPY). Obecnie jednym z najbardziej stratnych jest Aussie (AUD/USD). Para opada od początku sesji i znajduje się w okolicach 0.8875.

Silne i słabe aktywa finansowe

SILNE: EUR, USD, GBP

SŁABE: JPY, AUD, SP500, NQ100, BTC

Propozycje handlowe na koniec dnia

Wspomniane wcześniej Aussie (AUD/USD) znalazło sobie lokalne wsparcie na 0.8864. Na wykresie godzinowym cena dwukrotnie zatrzymywała się z dużą dokładnością właśnie tam, możemy więc spodziewać się odbicia. Patrząc na dynamikę spadków od początku sesji warto założyć, że zakup opcji CALL (UP) w tym momencie (0.88759) wygasającej pod koniec dnia, pozwoli nam zarobić.

Aussie na wykresie godzinowym złapało istotne wsparcie potwierdzane przez D1 i W1
Aussie na wykresie godzinowym złapało istotne wsparcie potwierdzane przez D1 i W1

Ciekawie prezentuje się również Ninja na wykresie H4. Cena od początku sesji walczy z lokalnym oporem na 109.111. Niekorzystne nastroje z Chin osłabiły delikatnie USD, przez co dzisiaj notowaliśmy już cenę w okolicach 108.770. Obecne wzrosty są spowodowane przede wszystkim ujemnym zamknięciem Nikkei (na wyraźnym minusie).  Przed USD/JPY strefa oporu rysująca się pomiędzy 109.180/111. Jeżeli cena nie przebije jej wyraźnie, wtedy pod koniec dnia powinniśmy spodziewać się niższych notowań niż obecnie (109.046). Warto rozważyć kierunek południowy (opcja PUT). 

Czy Ninja będzie w stanie pokonać lokalną strefę oporu przed końcem sesji?
Czy Ninja będzie w stanie pokonać lokalną strefę oporu przed końcem sesji?

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do binarnego raportu południowego? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum :)

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here