Naga MarketsTrwa trend na wykorzystywanie cyfrowych walut w celach charytatywnych. Binance, jedna z największych na świecie giełd, na których można kupować kryptowaluty, wpłaciła milion dolarów na rzecz pomocy ofiarom powodzi w zachodniej Japonii. Firma utworzyła także specjalny portfel na zbieranie środków na ten cel.


W oficjalnym poście Binance stwierdziło:

“Aby pomóc ofiarom w zachodniej Japonii, które ucierpiały na skutek ulewnych deszczów w dniu 7 lipca 2018 r., Binance przekazuje 1 000 000 USD i wzywa naszych znajomych i partnerów do przyłączenia się do nas w ramach inicjatywy niesienia pomocy humanitarnej.”

Kryptowaluty środkiem pomocy humanitarnej

W sobotę Japonia została dotknięta dużymi opadami, których skutkiem były powodzie i osunięcia się ziemi. Według raportu BBC, ponad 60 osób zginęło, zaś kilka zaginęło i są obecnie poszukiwane. Premier Japonii, Shinzo Abe, zarządził ewakuację dwóch milionów ludzi.

W odpowiedzi na tragedię Binance wzywa do niesienia pomocy ofiarom kataklizmu. Wszyscy, którzy chcieliby przekazać darowiznę na ten szczytny cel są przez firmę proszeni o wysyłanie tokenów ETH na adres portfela wymienionego w ich oficjalnym poście:

“Wyślij tokeny ETH lub ERC20, które chcesz przekazać, bezpośrednio na adres Binance 0xA73d9021f67931563fDfe3E8f66261086319a1FC

Wszystkie środku zebrane na adresie zostaną potem przekazane tylko i wyłącznie na cele charytatywne. Na moment, gdy piszemy ten tekst, na adresie widnieje już równowartość $94 707,41 wyrażona w ETH.

Changpeng Zhao, założyciel i dyrektor generalny Binance, wysłał także tweeta, wzywającego społeczność kryptowalut do włączenia się w akcję. Ponoć zespół Binance już kontaktuje się z lokalnymi władzami, aby ustalić szczegóły logistyczne dostaw dla poszkodowanych.

Kryptowaluty służą dobru

Rynek kryptowalut ma już dość długie tradycje zbiórek na cele dobroczynne. Niedawno start fundacji zajmującej się kwestiami charytatywnymi ogłosił CEO Coinbase. The Pineapple Fund, prowadzone przez anonimowego darczyńcę, wsparło już ponad 60 organizacji charytatywnych – od inicjatyw związanych z walką o czystą wodę po projekty informatyczne związane z otwartym protokołem. Łącznie za pośrednictwem projektu zebrano już 55 mln. dolarów w BTC.

Ripple przekazało 29 milionów dolarów w XRP na rzecz organizacji DonorsChoose, organizacji charytatywnej, która pomaga nauczycielom szkół publicznych zdobywać pieniądze na materiały edukacyjne, takie jak książki i przybory szkolne. Tej kryptowaluty używa też w celu czynienia dobra gwiazdor Ashton Kutcher. W czasie talk-show Ellen DeGeneres aktor przekazał 4 miliony dolarów na fundację Ellen DeGeneres Wildlife płacąc w Ripple.

Mało? Fundacja Wolność Prasy, organizacja non-profit, której celem jest ochrona dziennikarzy, niedawno zaczęła akceptować kryptowaluty jako formę darowizn i już otrzymała pół miliona dolarów w różnych walutach cyfrowych.

W Polsce na cele charytatywne waluty cyfrowe zbierały m.in. giełdy BitBay czy Bitmarket oraz Polskie Stowarzyszenie Bitcoin.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here