Naga MarketsGiełda Binance wyciąga wnioski po ostatnich wydarzeniach związanych z podejrzanymi transakcjami, jakie zaszły na jej platformie. W środę poinformowała media, że ma w zamiarze założenie funduszu odzyskiwania aktywów. Firma planuje przeznaczyć 10% swoich opłat handlowych na fundusz, który ma zostać uruchomiony w połowie lipca. 


Binance stworzy Bezpieczny Fundusz Aktywów dla Użytkowników (SAFU). Od 14 lipca br. giełda będzie przeznaczać 10% wszystkich otrzymanych opłat transakcyjnych właśnie na jego poczet. Wszystko, by „zapewnić ochronę  użytkownikom i ich funduszom w skrajnych przypadkach”. Fundusz ma być przechowywany w osobnym zimnym portfelu. Tego wszystkiego dowiadujemy się z oświadczenia giełda.

Wyciąganie wniosków

Wszystko przez podejrzane ruchy, jakie zaszły na giełdzie 3 lipca. Na Binance jedna moneta Syscoina (SYS) została bowiem kupiona za… 96 BTC! W odpowiedzi platforma zawiesiła transakcje, usunęła wszystkie istniejące klucze API oraz wymogła na użytkownikach, by wygenerowali nowe.

Binance zadeklarowała także, że w ramach rekompensaty zlikwiduje również opłaty transakcyjne dla zainteresowanych tym użytkowników, którzy udowodnią, że zostali poszkodowani przez ruchy na walucie SYS. Wszyscy inni klienci mogą ubiegać się o dodatkowy bonus w postaci własnego tokena giełdy – BNB.

Wcześniej dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, zaprzeczył doniesieniom medialnym o ewentualnym włamaniu powiązanym z aferą związaną z SYS.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here