Naga MarketsBinance wkracza do sektora kryptowalutowych kart debetowych. Firma poinformowała o tym na swojej stronie. Wydana przez Visa karta będzie początkowo dostępna tylko w Azji Południowo-Wschodniej, ale usługa ma być eksportowana także w do innych krajów. 

Nowa usługa pozwala użytkownikom wydawać ich kryptowaluty w czasie zakupów, zamieniając je w tle na waluty fiat.

Binance Card

Dość unikalnym aspektem karty jest jednak to, że jej “wewnętrzne saldo” będzie w wyrażone w kryptowalutach, początkowo w Binance Coin (BNB) i w bitcoinie (BTC).

Josh Goodbody, szef ds. rozwoju w zespole Binance Card, wyjaśnił Cointelegraph:

„Początkowo użytkownicy mogą zdeponować BNB i BTC na swoich kartach Binance bezpośrednio z portfela Binance.com lub dowolnego innego portfela kryptowalutowego.”

W okresie testowym walutą transakcyjną karty będzie jednak dolar amerykański. Oznacza to, że klienci spoza Stanów Zjednoczonych mogą być zmuszeni do zapłaty opłaty przewalutowania za większość swoich zakupów.

Niemniej jednak Goodbody zapewnia, że ​​lokalne waluty docelowo będą dostępne w usłudze, co wiąże się z planami ekspansji firmy.

Testy

Podczas kwietniowego okresu testowania karty będzie ona dostępna tylko dla mieszkańców Malezji. Zamówienie jej kosztuje 15 USD, ale firma obiecuje, że nie będzie żadnych miesięcznych ani rocznych opłat za jej utrzymanie.

Karta zostanie również sparowana z własną aplikacją na smartfony, która pomoże w zarządzaniu nią, w tym w obsłudze depozytów z rachunków giełdy Binance, przeglądania historii transakcji i zmianie kodu PIN.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here