Naga Markets
Binance-Changpeng-Zhao
Changpeng Zhao. Dyrektor generalny Binance.

Binance, a więc największa na świecie giełda kryptowalut może się w najbliższym czasie nieco zmniejszyć. Platforma poinformowała bowiem o całkowitym zawieszeniu wpłat i wypłat w funtach dla klientów w Wielkiej Brytanii. Posunięcie to jest odpowiedzią na decyzję operatora płatności Paysafe, który zapowiedział zakończenie współpracy z popularną giełdą.

Binance zawiesza wpłaty i wypłaty w Wielkiej Brytanii

– Doszliśmy do wniosku, że brytyjskie środowisko regulacyjne w odniesieniu do kryptowalut jest zbyt trudne, abyśmy dalej mogli oferować nasze usługi związane z ich obsługą – przekazała grupa Paysafe w w oświadczeniu wysłanym do klientów.W związku z powyższym platforma Binance wstrzymała wszystkie wpłaty i wypłaty w funtach (GBP) dla nowych klientów w Wielkiej Brytanii. Dodano także, że podobne ograniczenie zostanie nałożone także na obecnych klientów, ale dopiero od 22 maja.

Giełda zaznacza przy tym, że część klientów korzystających z Paysafe do wykonywania depozytów i wypłat fiat w Wielkiej Brytanii jest “niewielka”. Binance szacuje, że jest to mniej niż jeden procent użytkowników. Nie oznacza to jednak, że platforma skreśliła już klientów z Wielkiej Brytanii. Wręcz przeciwnie. Zamierza ona pracować w celu znalezienia rozwiązania i przywrócenia depozytów w GBP.


Handluj kontraktami CFD na waluty, kryptowaluty, surowce, towary, akcje, indeksy i ETFy z najwyżej ocenianym brokerem i wiodącą społecznościową platformą inwestycyjną. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie korzystając z łatwego w użyciu interfejsu i ciesz się niskimi opłatami oraz wąskimi spreadami na wszystkich aktywach.

Sprawdź ofertę NAGA

– Wiemy, że te usługi są cenione przez naszych użytkowników i nasz zespół ciężko pracuje, aby znaleźć dla nich alternatywne rozwiązanie. Będziemy dzielić się aktualizacjami na ten temat, jak i kiedy będziemy w stanie – przyznał rzecznik Binance w rozmowie z The Register.

Warto w tym miejscu zwrócić także uwagę, że inne formy depozytów dla klientów z Wielkiej Brytanii są i pozostaną dostępne. Giełda nie wycofuje się więc ze Zjednoczonego Królestwa.

AVA Trade

Brytyjskie banki nakładają kaganiec na swoich klientów

Pozostając przy temacie Wielkiej Brytanii i bankowości, NatWest pozwoli swoim klientom na transfer zaledwie do 1000 £ (1200 $) dziennie lub 5000 £ miesięcznie na giełdy kryptowalut. Bank tłumaczy swoją decyzję troską mająca na celu zapobieżenie wyłudzaniu środków przez oszustów. Podobne limity już wcześniej wprowadziły także Lloyds i HSBC.

– Zauważyliśmy wzrost liczby oszustw z wykorzystaniem giełd kryptowalutowych i działamy, aby chronić naszych klientów – powiedział Stuart Skinner, specjalista od oszustw bankowych w NatWest.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Ostrzeżenie o ryzyku:
Instrumenty pochodne są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni. 84,69% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu instrumentami pochodnymi u tego dostawcy. To nie jest porada inwestycyjna.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułCeny ropy naftowej odbijają. To już koniec kryzysu bankowego?
Następny artykułZapraszamy na “RelacjeRynku.pl Spotkania Inwestorskie na żywo!” podczas Invest Cuffs 2023!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019.