Naga MarketsNowy koreańskojęzyczny serial Netflixa „Squid Game” o śmiertelnie niebezpiecznym turnieju stał się prawdziwym hitem i wywołał nie małą sensacją na całym świecie. Produkcja zdobyła tak duża popularność, że doczekała się nawet własnej kryptowaluty, która na nieszczęście inwestorów okazała się gigantycznym oszustwem.

Binance na tropie skradzionych funduszy

Po wzroście notowań tokenu SQUID o ponad 23 miliony procent, jego kurs w ciągu jednej chwili osunął się do niemal zera. W mediach szybko pojawiły się doniesienia, że to anonimowi założyciele porzucili projekt uciekli z pieniędzmi inwestorów, o czym więcej przeczytaj tutaj.Sprawa stała się na tyle poważna, że własne śledztwo prowadzi nawet platforma Binance, która z tokenem SQUID ma jedynie tyle wspólnego, że został on stworzony w oparciu o Binance Smart Chain, czyli blockchainie podobnym do Ethereum, który jest używany do różnych zdecentralizowanych zastosowań finansowych (DeFi).

Największa na świecie giełda krytpowalut dąży do ustalenia prawdy i zamierza przekazać swoje ustalenia organom ścigania.

Binance bada możliwości pomocy tym, którzy kupili token i stracili na krachu. Platforma umieściła już na czarnej liście adresy powiązane z deweloperami i wykorzystuje analitykę blockchain do identyfikacji “złych aktorów”. Ma nadzieję, że uda się odzyskać utracone środki, choć wydaje się to stosunkowo mało prawdopodobne.

– Nasz zespół bezpieczeństwa jest obecnie w trakcie śledzenia tych funduszy – przyznał rzecznik Binance.

CoinMarketCap ostrzega przed SQUID a inwestorzy pompują cenę

Mimo, że na profilu Squid Game (SQUID) na stronie CoinMarketCap pojawiło się ostrzeżenie wskazujące, iż istnieje coraz więcej dowodów na to, że ten projekt to oszustwo i osoby, które zakupiły ten token moją problemy z jego odsprzedażą, wciąż nie brakuje chętnych do zakupu SQUID.

Tylko dziś w nocy kurs kryptowaluty wzrastał bowiem o ponad 950 proc.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: Dolar nowozelandzki | asseco kurs | echo investment akcje rekomendacje | jen pln | kurs hrywny prognozy 2021 | płatność blik | notowania celon | kurs dolara online |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułDomy maklerskie i brokerzy nadal stawiają na swoje dobro, a nie dobro klienta
Następny artykułJanusz Szurski został powołany na wiceprezesa Energi od 15 listopada
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here