Naga Marketsbinance logoNajwiększa giełda kryptowalut Binance rozszerza działalność na rynki europejskie. Wprowadza nową platformę handlu – dowiadujemy się z komunikatu prasowego.


Zgodnie z informacjami, Binance uruchamia nową platformę handlową, nazwaną Binance Jersey, przeznaczoną do handlu typu “fat-to-crypto”. Będą obowiązywać na niej rynki euro (EUR) i funta brytyjskiego (GBP), a także Bitcoina (BTC) i Ethereum (ETH). Platforma jest dedykowana inwestorom z Europy.

Transakcje na Binance Jersey – w tym takie pary jak BTC/GBP, ETH/GBP, BTC/EUR i ETH/EUR – staną się dostępne dla użytkowników giełdy po weryfikacji ich konta zgodnie z procesem Know Your Customer (KYC).

Ekspansja

W komunikacie prasowym Binance podkreśla, że ekspansja na rynki europejskie (a zwłaszcza brytyjski) może zapewnić “wolność od nadchodzącej niepewności [związanej z] Brexit.”

Nie tylko Binance prowadzi ekspansje w Europie. W sierpniu Coinbase otworzyło swoje biuro w Dublinie. To część “planu awaryjnego” na wypadek, gdyby Wielka Brytania opuściła Unię Europejską.

Już w czerwcu Binance podpisało także porozumienie z organizacją, która reprezentuje przemysł cyfrowy w Jersey, Digital Jersey. Współpraca ma na celu promowanie rynku blockchain w Jersey, a także wsparcie Binance w sprawach legislacyjnych i dotyczących przepisów prawnych.

Rozmawiając niedawno z dziennikarzem Bloomberga CZ – CEO giełdy – stwierdził również, że Binance zamierza rozpocząć nowy rok “z hukiem”. Opisał też swoją wizję najbliższej przyszłości rynku:

“Rok 2018 był trudny pod względem cen dla kryptowalut. I dostrzegamy wiele projektów, które nie udało się zrealizować w tym roku, jest to rok korekty. Ale technologia pozostanie i chcemy rozpocząć 2019 z hukiem… Więc myślę, że ludzie w branży nadal są bardzo pewni przyszłości. Nie martw się o to.”

Jednym z priorytetów firmy jest planowanie rozpoczęcia działalności zdecentralizowanej giełdy, która ma wystartować w przyszłym roku. Wszystko, by zapewnić więcej swobody użytkownikom.

Mówiąc dalej, CZ stwierdził, że Binance z zadowoleniem przyjmuje zaangażowanie w kwestii regulacji rynku ze strony wszystkich rządów na całym świecie. Podkreślił jednak, że ważne jest, by nowe prawo było jasne i czytelne. Jego zdaniem, dobre i rozsądne regulacje będą promować, a nie hamować innowacje.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here