Naga MarketsCzołowa giełda kryptowalut, Binance, uruchomiła swój oddział w Singapurze, co zapowiadała już od wielu miesięcy. Niemniej jednak, ma ona dość ograniczone pole działania.

Szczegóły oferty

Użytkownicy Binance w Singapurze będą mogli nabywać tylko Bitcoina przy użyciu dolarów singapurskich. W porównaniu z centralą giełdy, jest to dość uboga oferta.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na stronie nowego oddziału giełdy można znaleźć informację o tym, że usługi są oferowane we współpracy z Xfers. Jest to singapurski startup, który zapewnia portfel kryptowalutowy stworzony w zgodzie z tamtejszym prawem. 

Aby rozpocząć swoje działania na nowej giełdzie, należy założyć konto w Binance Singapore, a następnie połączyć je ze swoim kontem w Xfers. 

„Binance jest niezwykle zadowolone, że może wprowadzić technologię blockchain do Singapuru. Nie możemy się doczekać, aż pokażemy światu standardy bezpieczeństwa z najwyższej półki. Transfery Bitcoina i dolara singapurskiego to początkowa oferta Binance Singapore. Być może par walutowych z czasem będzie więcej.” – stwierdził rzecznik Binance.

W przeszłości Xfers pomogło wejść na rynek singapurski giełdzie Coinbase, która jednak w ubiegłym roku postanowiła się stamtąd wycofać. W maju 2018 roku giełda z San Francisco podkreśliła fakt, iż zainteresowanie kryptowalutami w Singapurze jest zadowalające, jednak z drugiej strony, jej współpraca z Xfers na ówczesnych warunkach nie jest gotowa na to, aby sprostać rozwojowi tego przemysłu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Przygotowania w Binance

Changpeng Zhao, szef Binance, od jakiegoś czasu zapowiadał wejście na rynek singapurski, a miało to mieć miejsce właśnie w kwietniu. Niemniej jednak, szczegółów dotyczących usług tej giełdy wciąż nie znaliśmy. Było jednak jasne, że będzie ona umożliwiać wymianę walut fiducjarnych na kryptowaluty. We wrześniu ubiegłego roku Zhao ujawnił, że są prowadzone testy beta dla planowanego projektu.

Z kolei w październiku, Vertex Vintures, należące do rządowej firmy inwestycyjnej Temasek Holdings, ogłosiło wsparcie finansowe dla Binance, aby giełda dalej mogła rozwijać swoją działalność w Singapurze. 

Zaledwie dwa dni temu, 23 kwietnia, Binance uruchomiła zdecentralizowaną platformę Binance DEX. Stało się to tydzień przed planowanym terminem, po dwóch miesiącach okresu testowego. Handel na niej rozpocznie się wkrótce, natomiast już teraz wystartowała natywna sieć blockchain – Binance Chain.

Karol Wojnarowski / TokeneoConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here