Naga MarketsBinance, jedna z największych giełd kryptowalut według dziennego wolumenu handlu, została okradziona z 7 000 bitcoinów. O sprawie piszą już wszystkie media rynku kryptowalut. Incydent dot. naruszenia systemu bezpieczeństwa giełdy miał miejsce wczoraj w nocy.


Według giełdy hakerom udało się wypłacić z niej aż 7 000 bitcoinów (BTC) o wartości 41 300 000 USD w czasie pisania tego tekstu.

Hakerzy kontratakują

We wpisie na stronie internetowej Binance, dyrektor generalny firmy Changpeng Zhao (CZ) stwierdza, że ​​bitcoiny zostały wypłacone z gorących portfeli, które zawierają jednak tylko 2% posiadanych przez giełdę bitcoinów. Zhao twierdzi, że pozostałe portfele należące do Binance pozostają bez zmian.

Binance zawiesiło wszystkie depozyty i wypłaty. Obecnie przeprowadza kontrolę swoich systemów bezpieczeństwa. Według szacunków Zhao procedura może potrwać nawet do jednego tygodnia. Handel będzie nadal aktywny, a handlowcy będą mogli swobodnie ustawiać swoje pozycje. CZ przekazał mediom:

„Proszę również zrozumieć, że hakerzy mogą nadal kontrolować niektóre konta użytkowników i mogą w międzyczasie korzystać z nich, aby wpływać na ceny. Będziemy ściśle monitorować sytuację.”.

Dodaje, że przeprowadzi wkrótce sekcję pytań i odpowiedzi (Q&A) dedykowaną użytkownikom.

Binance uspokaja też, że pokryje straty ze swojego Bezpiecznego Funduszu Aktywów dla Użytkowników (SAFU). Giełda utworzyła fundusz w lipcu 2018 r. jako rodzaj ubezpieczenia na tego typu sytuację jak ta wczorajsza. Binance przeznacza 10% swoich całkowitych opłat handlowych na finansowanie SAFU.

Skutki

Atak miał miejsce w tajemniczych okolicznościach, bowiem kurs BTC właśnie ponownie mocno piął się w górę i istniały spore szanse na przebicie psychologicznego poziomy 6 000 USD na wykresie. W sieci można znaleźć już teorie spiskowe na ten temat. Mimo wszystko mógł to być nieszczęśliwy zbieg okoliczności.

Binance to największa pod względem generowanego wolumenu giełda kryptowalut na świecie, która w marcu 2018 r. przeniosła swoją siedzibę na Maltę, z usług której korzystają miliony użytkowników z całego świata.

Changpeng Zhao wcześniej odpowiedzialny był za stworzenie i rozwój Fusion Systems – spółki dostarczającej rozwiązania HFT dla podmiotów inwestycyjnych w Szanghaju.

Kariera założyciela Binance jest niezwykle barwna – Zhao współtworzył Blockchain.info oraz pełnił funkcję CTO w projekcie OKCoin. Tam też poznał Yi He z którą rozwijał później własną giełdę kryptowalut.

Nazwa giełdy to zlepek słów Binary oraz Finance wskazujących, czym zajmuje się spółka, która w lipcu 2017 roku pozyskała w ICO 15 milionów dolarów sprzedając wówczas oparty na ERC20 token BNB.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here