Naga Marketsbinance logoBinance, największa na świecie giełda kryptowalut, usunie ze swojej platformy handlowej bitcoin SV (BSV). To efekt kontrowersji, jakie powstały wokół twórcy kryptowaluty – Craiga Wrighta.

Giełda ogłosiła w poniedziałek, że 22 kwietnia usunie wszystkie pary handlowe BSV. Wszystko zaledwie kilka dni po tym, jak dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao (CZ) zagroził, że zrobi to, jeśli Wright nie zaprzestanie ataków werbalnych na użytkowników Twittera, którzy twierdzą, że nie jest on Satoshim Nakamoto.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wynik dogłębnej analizy?

W zapowiedzi Binance dodaje: „okresowo sprawdzamy każdy zasób cyfrowy, aby upewnić się, że nadal spełnia on wysokie standardy, jakie oczekujemy”. Firma przytacza przy tym szereg czynników, które analizuje.

Obejmują one: zaangażowanie zespołu w projekt, poziom i jakość jego działań rozwojowych, stabilność sieci i inteligentnych umów, poziom komunikacji ze społecznością, “zdolność reagowania na okresowe żądania należytej staranności”, dowody nieetycznego lub oszukańczego postępowania i jego wkład w ekosystem kryptowalut.

Jest jednak prawdopodobne, że BSV jest co najmniej częściowo usuwane z powodu ataków Wrighta na użytkowników Twittera. Wright ogłosił nawet nagrodę za ujawnienie tożsamości użytkownika hodlonaut, po tym jak ten ostatni stwierdził, że Wright nie jest Satoshim.

I am Satoshi!

Wright od kilku lat twierdzi, że jest osobą, która kryje się za pseudonimem Satoshi Nakamoto i to on stworzył bitcoina. Tyle, że nie ma na to dowodów.

Teraz w serii swoich tweetów CZ stwierdził, że ​​„Craig Wright to oszust” i że „prawdziwy Satoshi może cyfrowo podpisać każdą wiadomość, aby wszystko to udowodnić”.

Wczoraj dyrektor generalny ShapeShift Erik Voorhees też ogłosił, że jego giełda kryptowalut usunie bitcoin SV i to z tych samych powodów co Binance.

Z kolei inna ważna na rynku giełda – Kraken z siedzibą w San Francisco – przyznała, że ​​także rozważa usunięcie ze swojej platformy handlowej BSV. Na razie zapytała o to swoich użytkowników na Twitterze w specjalnej ankiecie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here