Naga MarketsGiełda Binance US – powiązana z największą giełdą kryptowalut Binance, niebawem ma wystartować w Stanach Zjednoczonych. Już 18 września o 8.00 ET rozpocznie się rejestracja użytkowników, weryfikacja tożsamości oraz przyjmowanie wpłat w głównych kryptowalutach.


Pierwsza faza uruchomienia Binance US rozpoczyna się 18 września

Wiadomość o starcie Binance US przekazała w specjalnym komunikacie jej CEO – Catherine Coley. Wpłaty będą przyjmowane w BTC, ETH, XRP, BCH, LTC oraz USDT. Niebawem ma być podana data rozpoczęcia handlu, zaś stopniowo dodawane będą nowe instrumenty, zgodnie z Ramami Oceny Ryzyka Związanego z Aktywami Cyfrowymi (Digital Asset Risk Assessment Framework).

Jednak najprawdopodobniej ostateczna liczba par dostępnych do handlu na Binance US będzie o wiele mniejsza, niż 150 instrumentów dostępnych w ofercie Binance, co ma związek z tym, że większość kryptowalut i tokenów podlega pod nadzór amerykańskiej Komisji ds. Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), zwłaszcza jeśli chodzi o obowiązek rejestracji aktywów uznawanych przez SEC za papiery wartościowe. Jednak zakres instrumentów może być nieco szerszy niż w przypadku konkurencyjnej giełdy Coinbase, po to, by zapewnić sobie jak największy udział w rynku.

Brak jasności w kwestii powiązania Binance US z Binance

Jeśli chodzi o status prawny Binance US, Binance podkreśla, że podmiot amerykański nie jest spółką zależną od Binance, jednak do tej pory nie podano do wiadomości w jaki sposób oba podmioty są ze sobą powiązane. Jedno jest pewne – Binance US stara się dystansować od Binance, które podlega luźniejszym regulacjom i znane jest z korzystania z arbitrażu regulacyjnego, czyli przenoszenia działalności do jurysdykcji, w której obowiązują mniej restrykcyjne przepisy.

Wejście na rynek amerykański stanowi element szeroko pojętej ekspansji Binance, która do tej pory objęła stworzenia własnego blockchaina – Binance Chain i powiązanego z nim Binance Coin (BNB), uruchomienie platformy pożyczkowej Binance Lending, bliskie finalizacji wejście na rynek kontraktów futures na kryptowaluty (Binance Futures) oraz zapowiedź zaangażowania w tworzenie lokalnych stablecoinów w ramach projektu Venus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here