Naga MarketsGiełda Binance US – powiązana z największą giełdą kryptowalut Binance, niebawem ma wystartować w Stanach Zjednoczonych. Już 18 września o 8.00 ET rozpocznie się rejestracja użytkowników, weryfikacja tożsamości oraz przyjmowanie wpłat w głównych kryptowalutach.


Pierwsza faza uruchomienia Binance US rozpoczyna się 18 września

Wiadomość o starcie Binance US przekazała w specjalnym komunikacie jej CEO – Catherine Coley. Wpłaty będą przyjmowane w BTC, ETH, XRP, BCH, LTC oraz USDT. Niebawem ma być podana data rozpoczęcia handlu, zaś stopniowo dodawane będą nowe instrumenty, zgodnie z Ramami Oceny Ryzyka Związanego z Aktywami Cyfrowymi (Digital Asset Risk Assessment Framework).

Jednak najprawdopodobniej ostateczna liczba par dostępnych do handlu na Binance US będzie o wiele mniejsza, niż 150 instrumentów dostępnych w ofercie Binance, co ma związek z tym, że większość kryptowalut i tokenów podlega pod nadzór amerykańskiej Komisji ds. Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), zwłaszcza jeśli chodzi o obowiązek rejestracji aktywów uznawanych przez SEC za papiery wartościowe. Jednak zakres instrumentów może być nieco szerszy niż w przypadku konkurencyjnej giełdy Coinbase, po to, by zapewnić sobie jak największy udział w rynku.

Brak jasności w kwestii powiązania Binance US z Binance

Jeśli chodzi o status prawny Binance US, Binance podkreśla, że podmiot amerykański nie jest spółką zależną od Binance, jednak do tej pory nie podano do wiadomości w jaki sposób oba podmioty są ze sobą powiązane. Jedno jest pewne – Binance US stara się dystansować od Binance, które podlega luźniejszym regulacjom i znane jest z korzystania z arbitrażu regulacyjnego, czyli przenoszenia działalności do jurysdykcji, w której obowiązują mniej restrykcyjne przepisy.


 Wpłaty i wypłaty w PLN? Ponad 40 kryptowalut dostępnych do handlu? To możliwe dzięki ofercie giełdy CoinDeal. Sprawdź!.


Wejście na rynek amerykański stanowi element szeroko pojętej ekspansji Binance, która do tej pory objęła stworzenia własnego blockchaina – Binance Chain i powiązanego z nim Binance Coin (BNB), uruchomienie platformy pożyczkowej Binance Lending, bliskie finalizacji wejście na rynek kontraktów futures na kryptowaluty (Binance Futures) oraz zapowiedź zaangażowania w tworzenie lokalnych stablecoinów w ramach projektu Venus.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here