Naga Markets

Sytuacja amerykańskiej filii giełdy Binance zaczyna być coraz bardziej nieciekawa. Po tym, jak Binance.US ogłosiło zwolnienie ⅓ swojego personelu oraz z firmy odeszło kilku kluczowych menedżerów, w tym dyrektor generalny, odnotowano rekordowo niski dzienny wolumen obrotu. To, że na rynku amerykańskim platforma ta już jakiś czas temu wypadła z grona najpopularniejszych giełd, nie jest niczym nowym. Jednakże teraz wszystko zaczyna wskazywać na to, że niebawem może stać się całkowicie nie rentownym biznesem.  

Binance.US leci ku dnu?

Jeżeli Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) liczy na to, że sianie negatywnej propagandy przeciwko giełdzie Binance.US i konsekwentnie podkopywanie ich morale doprowadzi do jej upadku, to może być w tym jakiś sens. 







Bowiem poziom aktywności handlowej na tej platformie do wymiany kryptowalut we wrześniu osiągnął nowe minima. Przed tym weekendem, w dniu 16 września dzienny wolumen obrotu wyniósł łącznie 5,09 mln dolarów.

Jeszcze gorzej było w dniu 9 września. Wtedy to giełda odnotowała transakcje o łącznej wartości 2,97 mln dolarów. Dla porównania, w zeszłym roku, w dniu 17 września 2022, wolumen obrotu wynosił około 230 mln dolarów. 

Sytuacja Binance.US na rynku cyfrowych aktywów z tygodnia na tydzień robi się coraz bardziej groźna i wiele wskazuje na to, że może dojść w pewnym momencie do zamknięcia tego oddziału. 

Firma decyduje się na drastyczne środki

W zeszłym tygodniu informowaliśmy Was, że w wyniku wysokich kosztów procesowych, jakie ponosi Binance.US w kwestii batalii prawnej przeciwko wspomnianej SEC, koniecznością stały się cięcia budżetowe. 

W wyniku tego podjęto decyzję o redukcji ⅓ etatów (około 100 pracowników). Z firmą rozwiązał współpracę również pełniący od 2 lat tę funkcję dyrektor generalny, Brian Shroder.

Kilka dni później dołączyło do niego dwóch kolejnych czołowych menedżerów, jak wynika z informacji przekazanych przez serwis The Wall Street Journal. Chodzi o szefa działu prawnego – Krishna Juvvadi – oraz dyrektora ds. ryzyka – Sidneya Majalya. Ten drugi pełnił również rolę łącznika giełdy w komunikacji z SEC w sprawie pozwu, jaki otrzymało Binance.US w dniu 5 czerwca.


Handluj kontraktami CFD na waluty, kryptowaluty, surowce, towary, akcje, indeksy i ETFy z najwyżej ocenianym brokerem i wiodącą społecznościową platformą inwestycyjną. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie korzystając z łatwego w użyciu interfejsu i ciesz się niskimi opłatami oraz wąskimi spreadami na wszystkich aktywach.

Sprawdź ofertę NAGA

Amerykański regulator postanowił zaatakować i główny oddział giełdy oraz Binance.US oskarżając je oferowanie handel niezarejestrowanymi ofertami papierów wartościowych. Komisja twierdzi, że Binance.US nie zgłosiło swojej działalności jako broker-dealer oraz nie dokonało rejestracji proponowanej klientom oferty dot. programu stakingu jako usługi.

W następstwie otrzymania aktu oskarżenia od tego czasu amerykańska platforma wstrzymała handel ponad 100 parami tokenów, co właśnie przełożyło się na zauważalny spadek aktywności. 

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Ostrzeżenie o ryzyku: Instrumenty pochodne są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni. 84,69% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu instrumentami pochodnymi u tego dostawcy. To nie jest porada inwestycyjna



Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia













  • Powiązane zagadnienia:
Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Swoją przygodę z rynkiem cyfrowych aktywów i technologii blockchain zaczynał jako redaktor w Bitcoin.pl, największym polskim portalu o kryptowalutach. Absolwent Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.