Naga MarketszhaoChangpeng Zhao, dyrektor generalny największej na świecie giełdy kryptowalut pod względem obrotów Binance, ujawnił, że firma planuje uruchomienie platformy obrotu kontraktami terminowymi, z początkowym wsparciem dla kontraktów BTC/UTSDT przy dźwigni finansowej do 20:1.


Binance uruchomi niebawem handel z dźwignią

Warto przypomnieć, że po raz pierwszy informacje na temat planów Binance dot. wprowadzenia handlu z dźwignią pojawiły się już niemal miesiąc temu, kiedy to przez przypadek giełda zamieściła na twitterze zrzuty ekranów, na których widoczny był tryb margin – czyli handel z dźwignią. W wiadomościach wysłano dwie wersje interfejsu: jedną z ciemnym, drugą z jasnym tłem, z zapytaniem do użytkowników, która z nich bardziej im się podoba.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rychłe wprowadzenie tej opcji stanowi część dynamicznego rozwoju giełdy, którego częścią w bieżącym roku było uruchomienie zdecentralizowanej giełdy Binance DEX, giełdy z siedzibą w Singapurze umożliwiającej wymianę walut fiducjarnych (tzw. fiatów) na kryptowaluty oraz nowej platformy w Australii, za pomocą której można nabywać bitcoiny za gotówkę w punktach sprzedaży prasy. Wśród giełd kryptowalutowych oferujących obecnie handel z dźwignią są Kraken, GDAX, OKCoin, Huobi, Poloniex oraz Bitmex.

Dźwignia finansowa na poziomie 20:1 oznacza, że inwestorzy będą mogli obracać środkami 20-krotnie większymi niż posiadane przez nich depozyty. Jest to swego rodzaju miecz obusieczny, który z jednej strony może przyczynić się do znacznej maksymalizacji zysków, z drugiej zaś zwiększa ryzyko szybkiej utraty całego posiadanego kapitału. 100% strat pokrywa bowiem w tym przypadku inwestor.

Changpeng Zhao znany lepiej jako “CZ” wskazał, że choć nie ma jeszcze konkretnej daty oficjalnego uruchomienia platformy handlowej “Binance Futures”, wersja testowa spodziewana jest w ciągu kilku najbliższych tygodni.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykuł7Levels pokazuje nową grę! Jet Kave Adventure już niebawem zadebiutuje na Nintendo Switch
Następny artykułStrategia PSV: DAX w konsternacji, sesja braku wyjaśnienia. Co dalej?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here