Naga MarketsNajwiększa pod względem obrotów giełda kryptowalut na świecie – Binance, po niedawnym uruchomieniu możliwości handlu przy użyciu dźwigni, wprowadza kolejną usługę by przyciągnąć jeszcze więcej potencjalnych użytkowników – pożyczki w kryptowalutach.


Ruszają krypto pożyczki na Binance

Informację o uruchomieniu platformy o nazwie Binance Lending (Platforma Pożyczkowa Binance) podano w poniedziałek, 26 sierpnia, zaś usługa będzie dostępna już od środy, 28 sierpnia. O rychłym uruchomieniu tej usługi wspominał niedawno CEO Binance – Changpeng Zhao podczas meetupu w Londynie.

Użytkownicy będą mogli zdeponować Tether (USDT), Ethereum Classic (ETC) oraz Binance Coin (BNB) by móc zarabiać na odsetkach, które będą naliczane w 14 dniowych okresach i wyniosą 15% dla BNB, 10% dla USDT oraz 14% dla ETC w skali roku.  Binance określiło górną granicę dla przyjmowanych w każdym okresie rozliczeniowym pożyczek: 200 tys. BNB, 5 mln USDT oraz 20 tys. ETC.

Lokaty w kryptowalutach na Binance w trzech prostych krokach. Źródło: www.binance.com

Jak przeczytamy w opisie usługi na oficjalnej stronie Binance, działa ona w trzech etapach. Na początku należy wybrać kryptowalutę, którą chcemy udostępnić w ramach pożyczki. Następnie wpłacone środki są przekazywane do Platformy Pożyczkowej Binance. Po upływie tego okresu otrzymujemy wpłacony kapitał powiększony o odsetki.

Będą dodawane nowe krypto

W komunikacie Binance przeczytamy, iż „będzie dokonywać ocen nowych coinów i tokenów obsługiwanych w ramach usługi pożyczki w zależności od zapotrzebowania.” Informacje na temat nowych aktywów, które będzie można pożyczyć będą podawane w poniedziałki, z dostępnością od środy.

Giełda będzie mogła zarobić pożyczając uzyskane środki użytkownikom handlującym na Binance przy zastosowaniu dźwigni. Roczne oprocentowanie wynosi wówczas 109% w przypadku BNB i 10,0375 dla USDT.

Obecnie nie pozostaje nic innego jak czekać na uruchomienie kolejnego serwisu, którego start zapowiedział Changpeng Zhao – platformy do handlu kontraktami futures.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here