Naga MarketsGiełda kryptowalut Binance ogłosiła uruchomienie usługi handlu peer-to-peer dla Bitcoina, Ethereum oraz Tether do chińskiego juana (CNY). Będzie ona dostępna początkowo dla użytkowników, którzy mają aktywne konta na Binance od co najmniej 30 dni za pośrednictwem aplikacji na smartfony z systemem Android. W przyszłości ma pojawić się także wersja na system iOS oraz w wersji desktopowej.


Jak zapowiedział CEO Binance, Changpeng Zhao w komunikacie opublikowanym na Twitterze, uruchomienie handlu w trybie P2P w Chinach to dopiero początek i że niebawem będzie on dostępny także w innych krajach.

Ponadto chińscy użytkownicy będą mogli dokonywać płatności za kryptowaluty między sobą za pośrednictwem dwóch największych procesorów płatności w tym kraju – WeChat, który posiada ok. 1,1 mld użytkowników, oraz Alipay – z którego korzysta ponad 600 mln osób. Także w tym miesiącu Binance ma uruchomić platformę do handlu over-the counter (OTC), jednak na początku nie będzie tu opcji z CNY. Do tej pory platforma ta była dostępna jedynie dla klientów instytucjonalnych.


Tanie i szybkie wpłaty EUR. Księgowanie max, do 3h! To możliwe dzięki ofercie CoinDeal!  Sprawdź!.


Należy jednak pamiętać, iż w Chinach obowiązuje całkowity zakaz obrotu kryptowalutami zarówno w ramach giełd kryptowalutowych, jak i platform typu peer-to-peer, co zonacza, iż również Binance nie może tam oficjalnie prowadzić swojej działalności. Wszelkie transakcje na rynku kryptowalut są przeprowadzane przez użytkowników stosujących VPN.

Także umożliwienie płatności przy pomocy WeChat oraz Alipay nie oznacza, że Binance nawiązał oficjalną współpracę z tymi firmami. Użytkownicy będą dokonywać ich na własne ryzyko. Zarówno WeChat, jak i Alipay bardzo rygorystycznie podchodzą do zakazu handlu kryptowalutami w Chinach i zamykają rachunki klientom, co do których zachodzi podejrzenie, że się do niego nie stosują.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here