Naga MarketsChangpeng Zhao – CEO giełdy kryptowalutowej Binance – ogłosił uruchomienie wersji próbnej zdecentralizowanej platformy do handlu kryptowalutami. Na Twitterze zamieścił 9 sierpnia sześciominutowy filmik, na którym zaprezentował wczesną wersję usługi. Zapowiedział jednak, żeby na razie „nie oczekiwać za wiele”, ponieważ jeszcze nie stworzono interfejsu graficznego.

Funkcje nowej giełdy Binance

Prezentację zdecentralizowanej platformy kryptowalutowej można zobaczyć na poniższym filmie zamieszczonym na Twitterze:

Zhao przedstawił trzy kluczowe funkcje planowanej giełdy – tworzenie, zamieszczanie oraz handel tokenami. Jak na razie nie jest znana data uruchomienia pełnej wersji platformy. Nie podano również możliwości technicznych tego rodzaju rozwiązania.

Dotychczas wszelkie próby uruchomienia zdecentralizowanych giełd kryptowalutowych zostały zniweczone przez problemy z ich płynnością. Nie potrafią obsłużyć wystarczającego ruchu, żeby móc utrzymać się na rynku.

Większe bezpieczeństwo

Skąd takie zainteresowanie inwestorów kryptowalutowych zdecentralizowanymi giełdami? Są one z pewnością bezpieczniejsze niż ich tradycyjne odpowiedniki. Ataki hakerów nadal są problemem w świecie kryptowalut.

Zdecentralizowane platformy są stworzone w taki sposób, że pozwalają użytkownikom udowodnić własność monet za pomocą kluczy prywatnych. Takie rozwiązanie zapobiega nadmiernej akumulacji kryptowalut w jednym miejscu, gdzie są narażone na atak hakerów.

Binance, który przeniósł się niedawno na Maltę, jest obecnie największą giełdą kryptowalutową pod względem dziennych obrotów. W lipcu spółka ogłosiła, że przewiduje zysk w 2018 roku na poziomie miliarda dolarów. Nie przeszkadzają spadki na rynku kryptowalutowym. Co ciekawe, Binance istnieje ledwo od ponad roku, giełda została założona w lipcu 2017 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here