Naga MarketsChangpeng Zhao, dyrektor generalny Binance, przyznał, że giełda kryptowalutowa potrzebuje scentralizowanego podmiotu, aby spełnić wymogi regulacyjne. Jest to reakcja na liczne przestrogi ze strony czołowych regulatorów rynków finansowych, którzy ostrzegali inwestorów indywidualnych przed Binance.

Powstanie siedziba główna Binance   

– Zdaliśmy sobie sprawę, że potrzebujemy scentralizowanego podmiotu, aby dobrze współpracować z organami regulacyjnymi – powiedział CZ w wywiadzie udzielonym dziś South China Morning Post, dodając, że firma musi mieć „jasne zapisy” dotyczące własności udziałowców i kontroli ryzyka.Binance od dawna ma bowiem skomplikowane relacje ze światowymi regulatorami usług finansowych. Tylko tego lata regulatorzy z Wielkiej Brytanii, Włoch, Kajmanów, Malezji, Holandii, Singapuru i Japonii wyrazili swoją krytykę wobec giełdy.

Holenderski Bank Centralny i Japońska Agencja Usług Finansowych wydały ostrzeżenia konsumenckie dotyczące Binance. Władze monetarne Kajmanów i włoski Consob stwierdziły, że giełda nie jest licencjonowana w ich jurysdykcjach, a malezyjska Komisja Papierów Wartościowych podjęła nawet działania egzekucyjne przeciwko Binance za nielegalne działanie w kraju.

Changpeng Zhao nie potwierdził jednak, gdzie będzie znajdować się główna siedziba giełdy, ani kiedy zostanie ona utworzona. W każdym razie, zobowiązanie to stanowi odejście od jego wcześniejszych wypowiedzi na temat potrzeby posiadania centralnego biura. Podczas tegorocznego Ethereal Summit w maju, CZ powiedział bowiem, że Binance działa bez siedziby głównej.

– Każda definicja siedziby firmy jest nieco inna. Nasz zespół kierowniczy nie siedzi w jednym biurze, nie mamy jasnego miejsca, do którego moglibyśmy się udać – wskazał wówczas.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orlen akcje kupno | kghm akcje rekomendacje | kurs akcji tauron | cena akcji biomed | cena akcji kghm | amica giełda | datawalk kurs | kurs pgnig |

investChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułDolar może wkrótce obrać wyraźny kierunek. Czy Fed ogłosi tapering programu QE?
Następny artykułKontynuacja odreagowania po mocnych spadkach na walutach. Piątkowe kursy: euro 4,579 zł, dolar 3,886 zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here