Naga Markets

Binance U.S. wprowadza handel BTC bez opłat. Wśród kryptowalutowych giełd zawrzało Brian Shroder, dyrektor generalny Binance U.S. powiedział, że zerowe opłaty transakcyjne dla Bitcoina są naturalnym krokiem w stronę rozwoju zdecentralizowanych finansów. Firma zapowiada także, że obcnie trwają pracę nad rozszerzeniem listy tokenów, którymi użytkownicy będą mogli obracać bez dodatkowych kosztów.

Binance U.S. wprowadza handel BTC bez opłat

Giełda kryptowalutowa Binance.US usunęła opłaty transakcyjne na rynku spot BTC, podążając tym samym śladami Robinhood, który jako pierwszy zdecydował się na ten krok w 2018 roku.Brian Shroder, dyrektor generalny Binance.US, powiedział również, że dzięki tej decyzji Binance powiększa swoją dominację oraz wyznacza rynkowe trendy.

– Widzimy to jako okazję do zrewolucjonizowania sposobu podejścia do opłat w naszej branży, zwiększenia dostępności kryptowalut i lepszego wsparcia naszego rynku i klientów – powiedział Brian Shroder.

Decyzja jednej z największych giełd wywiera ogromną presję na konkurencję. Po ogłoszeniu decyzji akcje konkurencyjnej giełdy Coinbase spadły aż o 9,71%, schodząc do poziomu 51,91 USD. Z kolei Robinhood, który od dłuższego czasu przechodzi przez poważne kłopoty, nie odnotował poważniejszych zmian i stracił jedynie -0,79%, spadając do 7,49 USD.

NED

Obecnie Coinbase pobiera obecnie opłaty od 0% do 0,50%, Kraken pobiera opłaty w wysokości od 0% do 0,26%, a FTX.US pobiera opłaty w przedziale od 0% do 0,20%.

Opłata transakcyjna zależy zazwyczaj od pary walutowej, 30-dniowego wolumenu obrotu oraz tego, czy zlecenie jest zleceniem typu “maker”, czy “taker”.

Shroder powiedział także, że Binance.US nie będzie zarabiać na spreadach od transakcji bez opłat, a zamiast tego będzie generować przychody z innych źródeł, w tym z nowej usługi stakingowej:

– Nie bierzemy żadnego spreadu, ponieważ nie jesteśmy zaangażowani w transakcję – przekonywał.

Powiedział, że zerowe opłaty za handel wygenerują pozytywne odczucia użytkowników, które “przyniosą większe zainteresowanie rynkiem.

Obecnie użytkownicy amerykańskiej licencjonowanej giełdy mogą korzystać z bezprowizyjnego handlu na czterech parach rynku spot Bitcoin – BTC/USD, BTC/Tether (USDT), BTC/USD Coin (USDC) i BTC/BinanceUSD (BUSD).

Zwracając się do swoich 8 200 zwolenników na Twitterze, Shroder dodał, że firma zamierza wprowadzić także nowy, wielopoziomowy model cenowy, który wejdzie w życie już latem.

System ten będzie podzielony na trzy części: Tier 0, który oferować będzie bezpłatny handel na niektórych kryptowalutach, w tym na parach z BTC, oraz Tier 1 i Tier 2, w których opłaty transakcyjne będą ustalane na zasadzie “per-asset”. Więcej informacji na ten temat platforma poda w lipcu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analizy gieldowe | kurs euro kantor | wykres bitcoina | develia notowania | gpw pzu | kruk akcje notowania | cd projekt |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here