Naga Marketsbinance logoFundacja Charytatywna Blockchain (BCF), społeczny projekt największej na świecie giełdy kryptowalut Binance, stworzyła swoją platformę darowizn opartą na sieci bloków. Dowiadujemy się tego z bloga firmy.


Pomysł został ogłoszony w środę, 24 października, podczas Światowego Forum Inwestycyjnego zorganizowanego przez U.N. Konferencję Handlu i Rozwoju (UNCTAD) w Genewie, w Szwajcarii.

Większa transparentność

Na wspomnianym forum dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao – znany również jako CZ – wziął udział w sesji “Blockchains for Sustainable Development”. Powiedział, że jego firma pokryje wszystkie opłaty operacyjne na nowej platformie charytatywnej BCF. Wszystkie darowizny w całości trafią więc bezpośrednio do ich beneficjentów. Zhao przyznał, że technologia blockchain zagwarantuje systemowi darowizn większą przejrzystość.

BCF po raz pierwszy użyje swojej platformy, aby zebrać fundusze dla ofiar powodzi i osunięć ziemi we Wschodniej Ugandzie. Firma ujawniła także, że zdecentralizowany projekt TRON obiecał zapłacić w tym celu dotację w wysokości 3 milionów USD.

Na stronie internetowej projektu BCF już przyjmuje darowizny w Bitcoinie (BTC), Ethereum (ETH) i Binance Coin (BNB).

Krypto-darowizny

Podczas tej samej konferencji UNCTAD, Zhao przedstawił także krótki raport na temat programu darowizn, które wystartował, by pomóc Zachodniej Japonii po niszczycielskich powodziach w połowie lipca, w których zginęło 225 osób, a 17 000 domów zostało uszkodzonych. Giełda zdołała zebrać i rozdzielić ponad 500 000 $ na różne organizacje za pośrednictwem lokalnych pośredników.

Na początku października CZ ogłosił też, że wszystkie opłaty za transakcje zachodzące na jego giełdzie zostaną przekazane na cele charytatywne.

Binance jest obecnie największą na świecie giełdą kryptowalut, licząc według dziennego wolumenu osiągającego poziomi 467 miliardów dolarów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here