Naga MarketsLupa powiększająca skierowana na logo giełdy kryptowalut BinanceJak podaje CFO Binance Wei Zhou, liczba bitcoinowych transakcji over-the-counter (OTC) na giełdzie Binance znacznie wzrosła w obecnym miesiącu. Może to być sygnałem wskazującym na odwrócenie dla branży, którą przez ostatni rok nękał spadający wolumen.

Wzrost obrotów w handlu pozagiełdowym przyczynił się do ogłoszonego wczoraj zysku Binance w wysokości 78 mln USD, który był o 66% wyższy niż w poprzednim kwartale. Co zatem spowodowało nagły powrót zainteresowania większych uczestników rynku?

Te artykuły również Cię zainteresują
„W zeszłym miesiącu wolumen był dużo większy niż trzy miesiące wcześniej. Było to spowodowane głównie wzrostem notowań Bitcoina oraz altcoinów w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Byliśmy świadkami większej aktywności handlowej i popytu” – mówił Zhou.

Zhou dołączył do Binance we wrześniu 2018 r., a jego obecność w firmie zapewnia wkład doświadczenia z Wall Street, ponieważ wcześniej jako bankier inwestycyjny pracował w Goldman Sachs. Ponadto był dyrektorem inwestycyjnym w Zhaopin.com oraz Charm Communication.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Wzrost wolumenu napędzany przez wzrost cen kryptowalut

Dyrektor finansowy Binance powiedział, że wzrost wolumenu na giełdzie był spowodowany kombinacją czynników, zwłaszcza 26-procentowego wzrostu ceny Bitcoina na początku kwietnia. Powiedział też, że coraz więcej mainstreamowych mediów podnosi świadomość na temat rozwijającej się branży krypto, co w połączeniu ze wzrostem liczby małych krypto-firm, pobudziło rynek.

Zobacz też: Krypto-startupy finansowane przez duże korporacje zyskały już $850 mln

„Wielu ludzi, którzy historycznie pracowali dla firm zajmujących się handlem o wysokiej częstotliwości, zrobiło skok z tradycyjnego kapitału i uruchomiło nowe platformy transakcyjne w naszej przestrzeni” – powiedział Zhou.

Zhou wyjaśnił, że przy wejściu do branży krypto istnieje mniejsza bariera dla nowych firm handlowych, ponieważ sama branża jest znacznie mniejsza. Oznacza to, że dominujący operatorzy potrzebują mniejszej ilości kapitału, aby rozpocząć biznes związany z kryptowalutami, co zachęca wielu z nich do wchodzenia w tę działalność.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here