Naga MarketsBinance to największa na świecie giełda kryptowalut z dziennym obrotem przekraczającym miliard dolarów. Giełda od początku roku odnotowuje wysokie zyski, pomimo trwającego już ponad pół roku trendu spadkowego na rynku kryptowalut. Założyciel Changpeng Zhao wraz z zarządem przewiduje nawet miliard dolarów zysku w roku 2018.


Zobacz również: Binance zbiera kryptowaluty, by pomóc ofiarom powodzi w Japonii

Błyskawiczny rozwój giełdy

Binance rozpoczął swoją działalność zaledwie w lipcu 2017 roku, a już na początku roku mógł pochwalić się niebotyczną liczbą użytkowników przekraczającą 2 miliony. Rekord giełdy padł pod koniec zeszłego roku, gdy notowania bitcoina sięgały 20 tys. USD. Wtedy Binance hostował codziennie ogromną ilość transakcji, których łączny obrót dochodził do 11 miliardów dolarów.

Jednak wraz ze spadkiem wartości kryptowalut wielu inwestorów straciło pieniądze. Szacuje się, że straty kryptowalutowych byków sięgają w tym roku kilku miliardów dolarów. Pomimo słabej kondycji niektórych inwestorów, giełda Binance zgodnie z powiedzeniem „house always wins” utrzymuje się w solidnej kondycji zysków. Firma w pierwszym półroczu 2018 roku wypracowała 300 milionów USD zysku przy obecnej liczbie 10 milionów użytkowników. Jeśli zainteresowanie rynkiem kryptowalut utrzyma się, projekcje zarządu giełdy mogą się spełnić, czyli łączny zysk za rok 2018 na poziomie 500-1000 mln USD.

Źródło: coinmarketcap.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWytwórnia 20th Century Fox wdraża technologię blockchain
Następny artykułNiemiecki bank proponuje konta dla firm kryptowalutowych
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here