Naga MarketsBinance nabył znaną indyjską giełdę kryptowalut WazirX, dzięki czemu dostęp do cyfrowych walut w Indiach jest teraz łatwiejszy. Przypomnijmy, że mówimy tu o populacji przekraczającej miliard ludzi.

Zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym 21 listopada użytkownicy będą mogli używać rupii indyjskich (INR) do kupowania i sprzedawania kryptowalut za pośrednictwem Binance Fiat Gateway już 25 listopada.

Binance w Indiach

W pierwszym kwartale 2020 roku silnik WazirX zostanie zintegrowany z Binance Fiat Gateway, dzięki czemu użytkownicy Binance.com będą mogli bezpośrednio składać zamówienia na giełdzie, aby kupić Tether (USDT) za INR. Dzięki tej integracji wszelkie kryptowaluty na Binance.com staną się dostępne też dla tych, którzy kupują USDT za pośrednictwem WazirX.

W wywiadzie dla Cointelegraph, Kashif Raza – współzałożyciel indyjskiej platformy zajmującej się wiadomościami i analizami rynku „Crypto Kanoon” – zasugerował, że przejęcie zapewni znaczny wzrost morale indyjskiej społeczności kryptowalut. Dodał, że dziś w tym kraj panuje jednak pewna niepewność dot. regulacji prawnych. Uważa, że najprawdopodobniej to ona odegrała dużą rolę w decyzji WazirX o połączeniu sił z poważnym przedstawicielem branży, takim jak Binance.

Wei Zhou, dyrektor finansowy firmy, Wei Zhou zauważył, że „budowanie mostów fiat-to-crypto pozostaje kluczową misją Binance”, dodając, że przejęcie WazirX pomoże Binance w tej misji „zapewniając prosty i spójny sposób zakupu kryptowalut w kraju, w którym mieszka ponad miliard ludzi”.

Dyrektor naczelny Changpeng Zhao, powiedział, że posunięcie to stanowi „kolejny krok w kierunku osiągnięcia wolności pieniądza”.

Indie a kryptowaluty

W lipcu 2018 r. – po kontrowersyjnym zakazie zawierania przez banki umów z firmami powiązanymi z kryptowalutami, który wprowadził Bank Rezerw Indii (RBI) – WazirX przekształcił swój model biznesowy w platformę P2P, aby uniknąć wewnętrznej konwersji krypto-fiat . Inne giełdy, takie jak Coindelta, zostały zmuszone do całkowitego zakończenia działalności.

Z kolei rząd Indii niedawno ujawnił, że zdecydował się nie przedstawiać parlamentowi projektu ustawy o potencjalnym zakazie kryptowalut podczas nadchodzącej sesji zimowej obrad.

Projekt ustawy – zatytułowany „Zakaz kryptowalut i regulacja oficjalnych walut cyfrowych” – podobno ma nie tylko na celu całkowity zakaz używania kryptowalut w Indiach, ale także utorować drogę do „cyfrowej rupii” wydanej przez Bank Rezerw Indii.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here