Naga MarketsBinance pozywa Forbesa i zatrudnia byłego prawnika Donalda TrumpaBinance zdecydowało się pozwać Forbesa. Powód? Portal opublikował artykuł dot. giełdy kryptowalut, w którym uderza w firmę CZ. Jak podano w tekście ta ostatnia ponoć próbuje obchodzić amerykańskie prawo.

  • Binance pozwało Forbesa. Powodem jest artykuł, który zdaniem giełdy szkodzi dobremu imieniu firmy.
  • Firma domaga się odszkodowania w wysokości paru milionów dolarów. 
  • Sprawę poprowadzi były prawnik Donalda Trumpa.

Binance pozywa Forbesa

W pozwie wniesionym dzisiaj do amerykańskiego Sądu Okręgowego w New Jersey Binance stwierdza, że artykuł portalu zniesławił giełdę kryptowalut i spowodował szkody w wysokości „milionów dolarów”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Binance zatrudniło też Charlesa Hardera, prawnika znanego w świecie celebrytów. To on reprezentował w sądzie np. Hulka Hogana w procesie przeciwko Gawker Media. Dzięki niemu były sportowiec i aktor wygrał aż 115 milionów USD odszkodowania wyrównawczego i dalsze 25 milionów USD odszkodowania karnego. Poszło o to, że portal plotkarki publikował seks-taśmy Hogana.

Harder pracował też niedawno dla Donalda J. Trumpa. Tym razem chodziło o domniemane molestowanie seksualne, którego jakoby dopuścił się prezydent USA, gdy był jeszcze przedsiębiorcą.

Wcześniej słynny adwokat bronił też dobrego imienia Melanii Trump. W sprawie wniesionej przeciwko brytyjskiej gazecie Daily Mail, wywalczył aż 2,9 miliona USD i przeprosiny. Gazeta twierdziła, że pierwsza dama wcześniej „świadczyła usługi wykraczające poza zwykły modeling”. Sugerowała więc, że ta była luksusową prostytutką. Prawnik reprezentował również Jareda Kushnera, zięcia prezydenta, w sprawie przeciwko Vanity Fair.

Binance obchodzi prawo w USA?

Z kolei teraz dziennikarz Forbesa stwierdził w swoim artykule, że Binance działa na granicy prawa.  W artykule poinformował o dokumentach, do których ponoć dotarł i które miały sugerować, że giełda miała stworzyć amerykańską spółkę zależną pod nazwą Tai Chi, dzięki której mogłaby oszukać regulatorów ze Stanów Zjednoczonych

Autor poleca też:

Spodobał Ci się artykuł? Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje wprost na swojego emaila? Zapisz się do naszego Newslettera. ZAPISZ SIĘ >>

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here