Naga MarketsWyrok TSUEGiełda kryptowalut Binance jest oskarżana przez japońską giełdę kryptowalut Fisco za rzekome ułatwienie wyprania ponad 9 milionów USD skradzionej kryptowaluty. O sprawie piszą zagraniczne media.

  • Binance jest ponoć zamieszane w proces wyprania 9 mln USD.
  • Sprawa trafi ponoć przed sąd.

Binance z nowymi problemami

W poniedziałek Fisco złożyło 33-stronicową skargę w Sądzie Okręgowym Północnej Kalifornii, twierdząc, że polityka Binance i „luźne” podejście do KYC pozwoliło na platformie cyberprzestępcom na konwersję skradzionych kryptowalut z giełdy Zaif na inne kryptowaluty lub fiaty.

Przypomnijmy, że Zaif został zhakowane we wrześniu 2018 roku i straciło wówczas około 63 miliony USD w kryptowalutach. Fisco twierdzi w skardze, że „złodzieje, którzy włamali się na Zaif, ostatecznie wypali 1 451,7 bitcoinów za pomocą Binance”. Powołują się na analizę blockchaina.

Fisco twierdzi, że protokoły Binance dot. KYC i AML są „szokująco luźne i nie spełniają standardów branżowych”. W szczególności ponoć polityka KYC umożliwiła wtedy nowym użytkownikom otwieranie kont i dokonywanie transakcji na giełdzie w kwotach poniżej dwóch bitcoinów bez podania jakiejkolwiek znaczącej identyfikacji.

„Złodzieje podzielili skradzione bitcoiny na tysiące oddzielnych transakcji i kont, wszystkie o wartości poniżej progu 2 bitcoinów… Krótko mówiąc, Binance służyło zarówno jako odbiorca, jak i nadawca funduszy przestępców”

– czytamy w skardze.

Szefostwo Fisco twierdzi, że Zaif skontaktowało się z personelem Binance wkrótce po włamaniu i poprosiło o szybkie zamrożenie transakcji i kont związanych ze skradzionymi bitcoinami, ale „Binance celowo lub przez zaniedbanie nie zdołało przerwać procesu prania pieniędzy, kiedy mogło to zrobić”.

9 mln USD

Zaif domaga się więc teraz procesu i ponad 9 milionów dolarów od Binance, wraz z odsetkami naliczanymi od czasu włamania, i „godziwą rekompensatę za czas i pieniądze wydane na poszukiwanie własności [czyli BTC]”.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here