Naga MarketsBinance od wczoraj posiada ponad 1 miliard dolarów w stablecoinach opartych na standardzie ERC-20. Wartość ta jest rekordowa, jeśli chodzi o rynek kryptowalut.

Binance posiada dokładnie 1 007 585 549 dolarów w stablecoinach, a saldo to wzrosło o około 105 583 133 dolarów w ciągu ostatnich siedmiu dni, zgodnie z danymi Nansen.

Binance prześcignęło Huobi

Z kolei saldo Huobi wynosi nieco ponad połowę tej sumy: 694 327 505 USD. Liczba ta i tak wzrosła o 165 823 320 USD w ciągu tych samych siedmiu dni co w przypadku Binance.

Firmy te wyraźnie przewodzą w globalnym bilansie stablecoinów. Trzecie miejsce zajmuje zaś Bitfinex. Wcześniej posiadał on “stabilne kryptowaluty” o wartości 66 milionów USD, ale dziś już tylko o 58 997 388 USD. Czwarte miejsce należy do Bittrex, która to firma posiada w stablecoinach równowartość około 50 927 291 USD.

Binance Dollar przekraczający 100 milionów dolarów kapitalizacji rynkowej

Ta informacja pojawia się w czasie, czy Binance Dollar, który ostatnio przekroczył 100 milionów dolarów kapitalizacji rynkowej, staje się pierwszym tego rodzaju stablecoinem. Wynika to z raportu opublikowanego 10 marca przez Cointelegraph.

W tym czasie dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, powiedział:

„Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć więcej użyteczności dzięki sile stabilnych zasobów cyfrowych i służyć BUSD, stabilną monetą zatwierdzoną przez NYDFS”.

Stablecoiny bezpieczną przystanią?

Jeszcze ciekawiej robi się analizując raport Coin Metrics. Szerzej pisaliśmy o nim w tym miejscu. Okazuje się, że w czasie krachu na giełdach kryptowalut w nocy z 12 na 13 marca sporo inwestorów uciekało w stablecoiny.

„Wartość transferów stablecoinów osiągnęła rekordowy poziom wśród zawirowań rynkowych. 13 marca zagregowany transfer wszystkich monitorowanych monet typu stablecoin osiągnął najwyższy w historii poziom 444,21 mln USD

– czytamy w raporcie na ten temat.

Czy więc stablecoiny stają się czymś na miarę safe haven, ale na rynku cyfrowych aktywów? Jak dla wszystkich kryptowalut, dla tego typu rozwiązań najbliższe miesiące będą prawdopodobnie kluczowe i okażą się okresem ostatecznego testu. Jeśli stablecoiny go zdadzą, może się okazać, że czeka nas istna rewolucja na rynku fintechowym i finansowym.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here