Naga Markets

Binance otwiera trzy pary handlowe do PLNBinance – największa globalna giełda kryptowalut ogłosiła, że od wczoraj otwarte są trzy pary handlowe do polskiego złotego. W skład zestawienia wchodzą BTC/PLN (Bitcoin), ETH/PLN (Ethereum) & BUSD/PLN (Binance USD). Logicznym następstwem takiej decyzji jest umożliwienie zakładania depozytów w złotówkach.

Co w praktyce oznacza otwarcie par do PLN?

Decyzja giełdy pozwoli wszystkim osobom posługującym się na co dzień polską walutą na kupno trzech cyfrowych aktywów bez konieczności przewalutowania kwoty docelowej na inną walutę fiat. Do tej pory zakup Bitcoina, Ethereum czy BUSD musiał być poprzedzony wymianą PLN np. na USD. Od teraz aktywa te można nabyć bezpośrednio za złotówki, co znacznie skraca i upraszcza cały proces.

Umożliwienie zakupu kryptowalut bezpośrednio za złotówki to decyzja będąca warunkowana systematycznie rosnącym zainteresowaniem rynkiem w Polsce. Coraz większą część ekosystemu Binance stanowią polscy inwestorzy. Utworzenie trzech par handlowych ze złotówką jest wyjściem naprzeciw nim. W zamian za ich zaangażowanie odpłacamy ułatwieniem i skróceniem procesu zakupowego najpopularniejszych kryptoaktywów – komentuje Katarzyna Wabik, Country Manager Binance w Polsce.

Mam wielką nadzieję, że ten ruch spowoduje jeszcze większy napływ odbiorców usług Binance. Faktycznie, zainteresowanie kryptowalutami w Polsce rośnie – dodał.

Według danych serwisu Statista, w bieżącym roku 11 proc. badanych Polaków deklarowało posiadanie lub używanie kryptowalut. W przeciągu 2 lat to wzrost o 4 proc. Dużo większym zainteresowaniem niż wśród ogółu mieszkańców kraju, kryptowaluty cieszą się wśród polskich inwestorów. Posiadanie aktywów cyfrowych w 2022 roku deklaruje prawie 40 proc. z nich.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

XTB

Conotoxia

Poprzedni artykułDługoterminowa perspektywa dla funta poprawia się. GBP/USD powróci na ścieżkę wzrostów?
Następny artykułUltimate Games miał szacunkowo 5,8 mln zł jednostkowego zysku netto w I-III kw. 2022
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here